Europos Parlamentas patvirtino ERASMUS+ programą 2014-2020 metams 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

"Erasmus+" suteiks galimybę dar daugiau jaunų žmonių vykti mokytis ar stažuotis į kitas ES šalis. ©BELGA/BELPRESS  

Antradienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino švietimo paramos programą „Erasmus+”, kuri suteiks galimybę studentams, mokytojams ir darbuotojams vykti mokytis ar stažuotis į kitas ES šalis. Programa galės naudotis ir jaunimo lyderiai, sportininkai bei savanoriai. Jos lėšomis bus taip pat garantuojamos paskolos magistro studijoms kitoje ES valstybėje.

"Kovodami su jaunimo nedarbu ir skatindami europiečių mobilumą ir mokymą nepradedame visko nuo pradžių. Tačiau turime pasirūpinti dabartinėmis [švietimo] programomis ir užtikrinti tinkamą jų finansavimą", - teigė EP pranešėja Doris Pack (Europos liaudies partija, Vokietija).


"Erasmus+“ sujungs visas dabartines ES švietimo ir mokymo paramos programas („Erasmus“, „Erasmus Mundus“, „Comenius“, „Leonardo da Vinci“ ir „Grundtvig“). 2014-2020 m. "Erasmus+" programai skirta 14,7 mlrd. eurų. Planuojama, kad šios lėšos padės daugiau nei 4 mln. jaunų žmonių studijuoti ar stažuotis užsienyje.


Ši programa ne tik finansuos jaunų žmonių nuo 13 iki 30 metų studijas užsienyje, bet ir naujai teiks paskolų garantijas magistro studijoms: 12 tūkst. eurų vienerių metų studijoms arba 18 tūkst. eurų dvejų metų studijoms. Europarlamentarai pažymi, kad šios lėšos jokiu būdu neturėtų pakeisti valstybėse veikiančių stipendijų ar paskolų sistemų.


Naujoji programa taip pat rems naujas partnerystės sutartis tarp mokymo įstaigų ir įmonių, siekiant suteikti galimybę mokytis tikroje darbo aplinkoje bei skatinti naujus mokymo metodus. Be to, naujojoje programoje pirmąkart atsiras eilutė sportui, iš kurios bus remiama kova su prievarta ir diskriminacija sporte bei dopingo vartojimu.


Nuo kitų metų šios programos paramą galės gauti ne tik Europos Sąjungos, bet ir Rytų partnerystės šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos ir Azerbaidžano – atstovai.


Programos reglamentui pritarė 632 EP nariai, nepritarė 29, o susilaikė 30. Dėl jo jau sutarta su ES Taryba.


Detalesnė informacija pateikta bendrojoje informacijoje (žr. nuorodą dešinėje)