Viskas, ką reikia žinoti apie 2019 m. Europos Parlamento rinkimus 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Parlamento rinkimai visoje ES vyks 2019 m. gegužės 23–26 dienomis. Lietuvoje – gegužės 26 d.

EP rinkimams skirto konkurso #myeumoment laimėtojai Europos Parlamente Strasbūre  

Europos Parlamentas – tai tiesiogiai renkama Europos Sąjungos parlamentinė institucija, kuri atstovauja 510 mln. ES piliečių interesams. 2019 m. į Europos Parlamentą bus renkamas 751 narys, kuris mums atstovaus iki 2024 m.

Nors kai kurios su rinkimais susijusios taisyklės yra bendros, tam tikri aspektai – pavyzdžiui, tai, ar galima balsuoti paštu arba iš užsienio – gali skirtis priklausomai nuo šalies. Informaciją apie tai, kaip balsuoti, registracijos terminus ir 2019 m. Europos Parlamento rinkimų rezultatus rasite svetainėje „Europos Parlamento rinkimai 2019“.

Konkreti informacija apie kandidatus ir jūsų balsavimo vietą bus skelbiama laipsniškai. Naujausią informaciją galite gauti kreipęsi į savo šalies rinkimų tarnybą.

Daugiau apie balsavimo taisykles – infografike.

Norėdamai susipažinti su apklausų apie balsavimo ketinimus rezultatais, sekite reguliariai atnaujinamas būsimojo Europos Parlamento sudėties projekcijas.

Rinkimų rezultatams skirtoje svetainėje https://rinkimu-rezultatai.eu/ gegužės 26 d. vakarą, skaičiuojant EP rinkimų rezultatus, bus pateikiama naujausia informacija apie bendrus jų rezultatus ES mastu, taip pat kiekvienos šalies balsavimo rezultatus, kai duomenis perduos nacionalinės institucijos. Joje taip pat bus galima projektuoti galimas parlamentines koalicijas. Informacija bus nuolat atnaujinama.

Kodėl balsuoti?

2019-ųjų gegužės Europos Parlamento rinkimai tiesiogiai paveiks jūsų gyvenimą. Jie nulems, ką ateinančiais metais darys Europa, kad išspręstų jums rūpimus darbo, verslo, saugumo, migracijos ir klimato kaitos klausimus.

Europos Parlamento rinkimų tikslas – išsirinkti, kas jums atstovaus Europos Parlamente ir gins jūsų interesus. EP nariai ne tik sprendžia dėl to, kokie bus naujieji teisės aktai, bet ir balsuoja dėl naujų prekybos susitarimų, kontroliuoja ES institucijas ir tai, kaip leidžiami mokesčių pinigai, bei inicijuoja tyrimus konkrečiais klausimais.

Daugiau apie Europos Sąjungos vykdomus projektus jūsų mieste ir regione bei kokią įtaką ES daro šeimoms, sveikatos apsaugai, hobiams, kelionėms, saugumui, vartotojų pasirinkimui ar socialinėms teisėms, rasite interneto svetainėje „Ką mano labui daro Europa“.

„Šį kartą balsuosiu“

Visi turime skirtingas priežastis, dėl ko verta balsuoti. Tačiau balsavimas nėra viskas, ką galima padaryti. Užsiregistruodami „Šį kartą balsuosiu“ svetainėje jūs galite svariai prisidėti paskatindami daugiau žmonių balsuoti ir nulemti, kurią kryptimi žengs ES. Visoje Europoje yra organizuojama daugybė renginių, o jeigu norėtumėte padaryti daugiau, kviečiame prisijungti prie rinkimų komandos.

Trūksta informacijos apie Europos Sąjungos naudą? Programėlė išmaniesiems „Citizens’ App“ padės sužinoti, kaip ES sprendimai veikia mūsų kasdienį gyvenimą.