Erasmus+ ateitis: daugiau galimybių visiems  

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Nuo didesnio biudžeto iki daugiau galimybių mažiau jų turintiems asmenims. Europos Parlamentas pritarė naujiems kitos Erasmus+ programos prioritetams.

2019 m. kovo 28 d. EP pritarė „Erasmus+“ programos biudžetui ir prioritetams 2021-2027 m.

„Erasmus+“ yra viena iš ES iniciatyvų, siūlančių daugiau galimybių jaunimui, įskaitant jų užimtumo didinimą.

EP nariai siūlo patrigubinti 2021–2027 m. Erasmus+ programos biudžetą. Jie taip pat ragina užtikrinti, kad ši programa taptų prieinamesnė neįgaliesiems ir nepalankioje socialinėje padėtyje esantiems asmenims. Siūloma sukurti profesinės kompetencijos centrus — tarptautines platformas, teikiančias kokybišką profesinį mokymą, kad žmonės galėtų ugdyti naudingus įgūdžius konkrečiose srityse bei užtikrinti sinergiją su kitomis Europos Sąjungos programomis.

Kovo 13 d. europarlamentarai taip pat sutiko remti tolesnį finansavimą šiuo metu užsienyje esantiems „Erasmus+“ programos dalyviams tokiu atveju, jeigu Jungtinė Karalystė iš ES išstotų be susitarimo.

Kas yra Erasmus+?

Erasmus+ yra ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo Europoje programa. Prasidėjusi kaip studentų mainų programa 1987 m., nuo 2014 m. ji suteikia galimybių bet kokio amžiaus mokytojams, stažuotojams ir savanoriams.

Per pastaruosius 30 metų programoje dalyvavo daugiau negu 9 mln. žmonių, o 2017 m. paramą gavo beveik 800 tūkst. žmonių. Nuo jos įkūrimo, Erasmus+ geografinė aprėptis išsiplėtė nuo 11 iki 33 šalių (visos 28 ES šalys, taip pat Turkija, Šiaurės Makedonija, Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas). Programoje taip pat gali dalyvauti šalys partnerės iš viso pasaulio.

Remiantis Europos Komisijos duomenimis, vienam iš trijų Erasmus+ stažuotojų po atliktos stažuotės buvo pasiūlyta darbo vieta, o jaunų žmonių, kurie studijavo arba mokėsi užsienyje, nedarbo lygis yra 23 proc. mažesnis nei kitų bendraamžių.

Kaip pateikti paraišką?

Erasmus+ suteikia galimybių asmenimis ir organizacijoms iš viso pasaulio. Tačiau, priklausomai nuo programos dalies, pagal kurią norėtumėte pateikti paraišką, rengimo ir taikymo tvarka gali skirtis. Daugiau informacijos rasite čia.