Erasmus+ ateitis: daugiau galimybių visiems  

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Nuo didesnio biudžeto iki daugiau galimybių mažiau jų turintiems asmenims. Atraskite naują Erasmus+ programą.

2021 m. gegužės 18 d. EP pritarė  „Erasmus+“ programos biudžetui ir prioritetams 2021-2027 m.

„Erasmus+“ yra viena iš ES iniciatyvų, siūlančių daugiau galimybių jaunimui, įskaitant jų užimtumo didinimą.

28 mlrd.  ; Erasmus+ programos biudžetas

Pasidalyti šia citata: 

EP nariai patvirtino beveik dvigubą 2021–2027 m. Erasmus+ programos biudžetą. Jie taip pat ragina užtikrinti, kad ši programa taptų prieinamesnė neįgaliesiems ir nepalankioje socialinėje padėtyje esantiems asmenims. Siūloma sukurti profesinės kompetencijos centrus — tarptautines platformas, teikiančias kokybišką profesinį mokymą, kad žmonės galėtų ugdyti naudingus įgūdžius konkrečiose srityse bei užtikrinti sinergiją su kitomis Europos Sąjungos programomis.

Patvirtintas biudžetas turėtų suteikti galimybę daugiau nei 10 mln. žmonių septynių metų bėgyje dalyvauti veiklose įvairiose ES šalyse.

Atsižvelgiant į ES prioritetus, Erasmus+ programos dėmesys bus skiriamas ekologiškam ir skaitmeniniam perėjimui. Programa taip pat skatins sveiką gyvenimo būdą ir visą gyvenimą trunkantį mokymąsi suaugusiems.

Kas yra Erasmus+?


Erasmus+ yra ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo Europoje programa. Prasidėjusi kaip studentų mainų programa 1987 m., nuo 2014 m. ji suteikia galimybių bet kokio amžiaus mokytojams, stažuotojams ir savanoriams.

Per pastaruosius 30 metų programoje dalyvavo daugiau negu 9 mln. žmonių, o 2019 m. paramą gavo beveik 940 tūkst. žmonių. Nuo jos įkūrimo, Erasmus+ geografinė aprėptis išsiplėtė nuo 11 iki 33 šalių (visos 28 ES šalys, taip pat Turkija, Šiaurės Makedonija, Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas). Programoje taip pat gali dalyvauti šalys partnerės iš viso pasaulio.

Remiantis Europos Komisijos duomenimis, vienam iš trijų Erasmus+ stažuotojų po atliktos stažuotės buvo pasiūlyta darbo vieta, o jaunų žmonių, kurie studijavo arba mokėsi užsienyje, nedarbo lygis yra 23 proc. mažesnis nei kitų bendraamžių.

Kaip pateikti paraišką?


Erasmus+ suteikia galimybių asmenimis ir organizacijoms iš viso pasaulio. Tačiau, priklausomai nuo programos dalies, pagal kurią norėtumėte pateikti paraišką, rengimo ir taikymo tvarka gali skirtis. Daugiau informacijos rasite čia.