EP Transporto komitetas: tuščių lėktuvų skrydžiai bus sustabdyti 

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Sprendžiama dėl tuščių lėktuvų skrydžių nutraukimo © EP Audiovisual  

Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komiteto pirmininkė teigiamai vertina Komisijos pasiūlymą dėl tuščių lėktuvų skrydžių nutraukimo ir žada greitai priimti sprendimą Parlamente.

Siūloma laikinai netaikyti ES taisyklės, pagal kurią oro linijos privalo vykdyti didžiąją dalį savo skrydžių, jeigu jos nenori kitąmet prarasti teisės į konkrečią vietą ir laiką lėktuvams oro uostuose.

„Tuščių lėktuvų skrydžiai niekam nenaudingi, jie yra didelė našta aplinkai ir ekonomikai. Privalome juos sustabdyti užtikrinant, kad aviacijos sektorius atlaikytų susidariusią situaciją dėl COVID-19 protrūkio“, – sako EP Transporto ir turizmo komiteto pirmininkė Karima Delli (Žalieji, Prancūzija).

Jos teigimu, vadinamoji „pasinaudok arba prarasi“ taisyklė praeityje jau buvo ne kartą sustabdyta, todėl Parlamentas privalo atrasti greitą sprendimą su ES Taryba ir išspręsti šią problemą. Šiuo metu EP vertina Komisijos pasiūlymą ir artimiausiomis dienomis pateiks išsamesnį planą, kaip užtikrinti spartų teisėkūros procesą šiuo klausimu. Europos oro uostų vietos ir laikai vasaros sezono skrydžiams buvo paskirstyti pernai, todėl laiko sprendimams dar yra.

Pagal dabartines ES taisykles lėktuvų pakilimo ir nusileidimo vietas ir laikus oro uostuose vasaros ir žiemos sezonams skirsto nepriklausoma agentūra. Jeigu oro linijos išnaudoja bent 80 proc. savo turėtų vietų ir laikų oro uostuose, joms užtikrinamos tos pačios galimybės kitam sezonui. Priešingu atveju jos perskirstomos kitoms oro linijoms. Ši taisyklė laikinai jau buvo sustabdyta po 2001 m. rugsėjo 11-osios įvykių, taip pat per Irako karą, 2003 m. SARS epidemiją ir 2009 m. pasaulinę ekonominę krizę.

Kontaktai: