Kaip per pandemiją darbą tęsia Europos Parlamentas?

Nepaisant socialinių kontaktų ribojimo priemonių, įvestų kovojant su COVID-19, EP ir toliau tęsia neatidėliotinų priemonių ir ilgalaikių prioritetų įgyvendinimą.

Nuotrauka: EP nariai dirba nuotoliniu būdu
EP nariai dirba nuotoliniu būdu

Kaip ir milijonai europiečių, europarlamentarai tęsia darbą, tačiau iš namų. Pažangios technologijos ir paspartintos procedūros leidžia europarlamentarams vykdyti pagrindinę savo funkciją – priimti teisės aktus, reikalingus kovojant su COVID-19 ir jos padariniais. Jie taip pat tęsia ilgalaikių prioritetų, tokių kaip Žaliasis susitarimas, skaitmeninės paslaugos, ES ūkio politika, ilgalaikis ES biudžetas ir „Brexit“ įgyvendinimą.


„Mes nesustojome, nes demokratijos negalima sustabdyti tokios dramatiškos krizės įkarštyje... Būdami įstatymų leidėjais, mes turime priemones, galimybes ir pareigą padėti“, – teigė EP pirmininkas D. Sassoli prieš pirmąjį balsavimą nuotoliniu būdu.

Virusas neturėtų sustabdyti demokratijos, o norint įveikti šią nepaprastąją padėtį, mums reikia demokratinių procesų.
EP pirmininkas David Sassoli

Plenarinis posėdis

Paprastai, kad galėtų balsuoti, EP nariai plenarinėje sesijoje turi dalyvauti fiziškai, tačiau dėl koronaviruso pandemijos įdiegta nuotolinio balsavimo sistema sudarė galimybę europarlamentarams balsuoti individualiai, asmeniškai ir laisvai, laikantis visuomenės sveikatos apsaugos reikalavimų. Jei kovo pabaigoje vykusioje plenarinėje sesijoje vyko viena diskusija, trys balsavimo sesijos, spalio mėnesio plenariniame posėdyje įvyko 18 diskusijų, 13 balsavimo sesijų.

Spalio mėnesio plenarinės sesijos metu EP nariai galėjo dalyvauti diskusijose prisijungę internetu iš valstybių narių sostinėse ir kituose miestuose įsikūrusių EP biurų.

Įprastai EP plenarinės sesijos vyksta Strasbūre, tačiau išimtinai šiuo metu europarlamentarai „renkasi“ Briuselyje, nors fiziškai daugumos jų pastate nėra. Ši laikina priemonė bus panaikinta, kai tik leis sąlygos.

Komitetai

Europos Parlamento komitetų posėdžiai organizuojami pasitelkiant vaizdo konferencijas. Tokiu būdu EP nariai diskutuoja neatidėliotinomis temomis su Komisijos nariais ir nacionalinėmis valdžios institucijomis.

Politinės grupės ir valdymo organai

Septynios Parlamento politinės frakcijos ir valdymo organai, tokie kaip Pirmininkų sueiga, taip pat tęsia savo darbą nuotoliniu būdu

Susiję straipsniai