2018 m. ES biudžetas 
Darbo vietos, migracija, saugumas, inovacijos 

ES klausimai 
 

Europos Parlamentas patvirtino 2018 m. ES biudžetą, kuriame numatyta daugiau lėšų jaunimo užimtumui skatinti, mažų ir vidutinių įmonių paramai bei moksliniams tyrimams.

Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Ketvirtadienį Europos Parlamentas pritarė 2018 m. ES biudžetui. Kitų metų ES įsipareigojimams skirta 160,1 mlrd. eurų, o mokėjimams – 144,7 mlrd. eurų.

       

Balandžio 5 d. europarlamentarai balsuos dėl 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos (DFP) laikotarpio vidurio peržiūros. Parlamento nuomone, dabartinė fiksuota septynerių metų DFP nėra pritaikyta prie sparčiai kintančių aplinkybių, todėl būtina užtikrinti didesnį jos lankstumą, kad būtų veiksmingiau sprendžiami migracijos, saugumo ir ekonominio augumo bei užimtumo klausimai.

       

Daugelį metų ES biudžetas kritikuojamas už tai, kad pernelyg priklauso nuo valstybių narių įnašų ir yra nelankstus netikėtų krizių atvejais. Ketvirtadienį europarlamentarai aptars siūlymus mažinti ES biudžeto priklausomybę nuo tiesioginių valstybių narių įnašų pereinant prie atnaujintos „nuosavų išteklių“ sistemos, kuri buvo naudojama praeityje. Apie tai kalbėjomės su vienu iš ataskaitos šia tema autorių Alain Lamassoure (Europos liaudies partija, Prancūzija).

Vaizdo įrašai 

       
(Vaizdo irašo trukme:)