Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

ES ir JAV derasi dėl laisvos prekybos susitarimo ©BELGAIMAGE/ZUMAPRESS/W.Dabkowski        

ES ir JAV derasi dėl spartesnį augimą ir daugiau darbo vietų žadančios laisvos prekybos sutarties. EP nariai atidžiai stebi šias derybas – norint sudaryti tarptautinės prekybos susitarimus reikalingas Europos Parlamento pritarimas.

Final result of the vote on TTIP_        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienį europarlamentarai patvirtino rekomendacijas ES ir JAV laisvosios prekybos deryboms (angl. TTIP), kuriose paragino JAV atverti rinkas ES įmonėms, o kartu pabrėžė būtinybę išlaikyti aukštus ES standartus. Jie taip pat pasiūlė pakeisti siūlomą privatų investuotojų ir valstybių ginčų sprendimo mechanizmą nauja skaidria sistema, kurioje ginčus spręstų viešai paskirti teisėjai. EP rekomendacijoms pritarė 436 europarlamentarai, 241 nepritarė, o 32 susilaikė.

ES ir JAV derasi dėl spartesnį augimą ir daugiau darbo vietų žadančios laisvos prekybos sutarties. © BELGA/DPA/Daniel Reinhardt        

ES ir JAV derantis dėl laisvosios prekybos sutarties (angl. TTIP) netrūksta jautrių klausimų, sukeliančių daug diskusijų. Tarp jų – investuotojų ir valstybės ginčų sprendimas. Vienas iš jų sprendimo būdų – privatumu besiremiantis arbitražas, dar žinomas kaip investuotojų ir valstybių ginčų sureguliavimo mechanizmas (angl. ISDS). Tačiau yra ir alternatyvūs investuotojų apsaugos užtikrinimo būdai.

Būtinas visiškas skaidrumas – jis padėtų komunikuoti su visuomene ir išsklaidyti žmonių nuogąstavimus ir baimes.

Bernd Lange 

Tarptautinės prekybos komiteto vadovas ir EP pranešėjas dėl ES ir JAV prekybos susitarimo

Pasidalyti šia citata: 

Straipsniai 

EP pranešėjas dėl TTIP rekomendacijos Berndas Lange        

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl rekomendacijos ES derybininkams, besiderantiems dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP) susitarimo su JAV. Praeitą sesiją balsavimas buvo atidėtas dėl didelio skaičiaus pakeitimų, kurie grąžinti atgal į komitetą. Tačiau panašu, kad dabar pasiektas tvirtas kompromisas. Apie tai kalbėjomės su EP rekomendacijos rengėju ir Tarptautinės prekybos komiteto pirmininku Berndu Lange (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

Rapporteur Bernd Lange (2nd on the Left) and the final vote on screen on the draft report, providing guidelines to the current Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) negotiations.        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Ketvirtadienį EP Tarptautinės prekybos komitetas patvirtino rekomendacijas ES derybininkas, siekiantiems suderinti ES ir JAV Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimą (TPIP). Europarlamentarai atkreipia dėmesį, kad būsimas susitarimas turėtų pagerinti ES priėjimą prie JAV rinkos, o ypač energetikos, transporto ar viešųjų pirkimų srityse, tačiau kartu išlaikyti ES standartus. Jie taip pat ragina reformuoti ir pagerinti investuotojų ir valstybių ginčų nagrinėjimo mechanizmą.

Balsavimo dėl debatų apie TTIP atidėjimo rezultatai        

Šią savaitę Strasbūre vykusioje plenarinėje sesijoje Europos Parlamentas atidėjo debatus ir balsavimą dėl rekomendacijos derybininkams, kurie ES vardu derasi dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP) susitarimo su JAV. Kas toliau?

ES yra senas vilkas prekybos derybose, bet kas konkrečiai veda derybas, kas priima sprendimus, ir kam reikalingos tos sutartys?
       

Tarptautinės prekybos komitetas ketvirtadienį balsuos dėl rekomendacijų Europos Komisijai, kuri ES vardu derasi dėl laisvos prekybos sutarties su JAV. EP nariai atidžiai stebi šias derybas – norint sudaryti tarptautinės prekybos susitarimus reikalingas Europos Parlamento pritarimas.

Straipsniai 

Iš dešinės į kairę: C. Malmström ir B. Lange        

Tarptautinės prekybos komiteto nariai gegužės 6 d. kartu su ES prekybos komisare C. Malmström aptarė vieną jautriausių klausimų derybose dėl ES ir JAV prekybos sutarties – investuotojų ir valstybės ginčų sureguliavimą. „Siūlymas įsteigti tarptautinį investicijų tribunolą yra žingsnis teisinga linkme, – pažymėjo EP komiteto pirmininkas B. Lange. – Tačiau jo nepakanka norint atkurti visuomenės pasitikėjimą šiuo klausimu.“ Diskusijos akcentus rasite pasitelkę mūsų „Sorify“ santrauką dešinėje.

ES ir JAV prekybos sutartis žada paspartinti ūkio augimą abiejose Atlanto pusėse ©BELGAIMAGE/AGEFOTOSTOCK        

Europos Sąjungai ir JAV derantis dėl laisvosios prekybos sutarties – Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo (angl. TTIP) – europarlamentarai svarsto rekomendaciją šiuo klausimu ES vardu besiderančiai Europos Komisijai. Ją rengia Tarptautinės prekybos komiteto pirmininkas vokietis Berndas Lange (Socialistai ir demokratai). Savo nuomonę dėl šios rekomendacijos jau pateikė trylika EP komitetų.

Tarptautinės prekybos komiteto pirmininkas ir EP rekomendacijos dėl TTIP rengėjas Bernd Lange        

2013 metų birželį Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos pradėjo derybas dėl didžiausio pasaulyje laisvos prekybos susitarimo – Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP), kuris žada paspartinti abiejų ekonomikų augimą ir sukurti naujų darbo vietų. Po septinto derybų raundo tebėra daug neišspręstų klausimų. Apie tai kalbėjomės su Tarptautinės prekybos komiteto pirmininku Berndu Lange (Socialistai ir demokratai, Vokietija), kuris rengia EP pranešimą šiuo klausimu.

Konteinerinis laivas Hamburgo įlankoje © BELGA_AGEFOTOSTOCK        

ES ir JAV derantis dėl spartesnį augimą ir daugiau darbo vietų žadančios laisvosios prekybos sutarties (angl. TTIP) netrūksta jautrių klausimų, sukeliančių daug diskusijų ne tik derybų kambariuose, bet ir visuomenėje. Vienas tokių – investuotojų ir valstybės ginčų sureguliavimas, kurį sausio 27 dieną kartu su ekspertais aptarė Tarptautinės prekybos ir Teisės reikalų komitetų nariai.

Straipsniai 

ES ir JAV prekyba: faktai ir skaičiai        

Laisvosios prekybos susitarimas tarp JAV ir ES žada spartesnį ūkio augimą ir naujas darbo vietas. Šiuo metu dėl jo vyksta derybos, kurias atidžiai stebi Europos Parlamentas. Jo pritarimas reikalingas tam, kad sutartis įsigaliotų. Pasitelkę infografiką sužinokite, ko verti ES ir JAV prekybiniai santykiai.

ES ir JAV prekyba: faktai ir skaičiai        

Laisvosios prekybos susitarimas tarp JAV ir ES žada spartesnį ūkio augimą ir naujas darbo vietas. Šiuo metu dėl jo vyksta derybos, kurias atidžiai stebi Europos Parlamentas. Jo pritarimas reikalingas tam, kad sutartis įsigaliotų. Pasitelkę infografiką sužinokite, ko verti ES ir JAV prekybiniai santykiai.