Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykiai 
Partnerystė po „Brexit“ 

ES klausimai  Atnaujinta: 
 
Sukurta:   

JK ir ES partnerystė po „Brexit“: kokie bus tolimesni santykiai? Sužinokite daugiau apie EP vaidmenį šiame procese.

Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienio vakarą Europos Parlamentas (EP) ratifikavo susitarimą dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES. 621 EP narys balsavo už, 49 – prieš, o 13 susilaikė.

       

Parlamentas siekia, kad Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES procese būtų atsižvelgta į ypatingą Airijos padėtį, įskaitant Šiaurės Airijos taikos procesą.

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienio rytą Strasbūre surengtoje diskusijoje dėl pasirengimo „Brexit“ deryboms europarlamentarai pasveikino 27 ES šalių vienybę ir paragino ją išnaudoti tolesnei ES reformai, siekiant pateisinti piliečių lūkesčius.

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Iki išstojimo datos Jungtinė Karalystė (JK) gali naudotis visomis ES narės teisėmis, tačiau kartu turi vykdyti visus įsipareigojimus ES, trečiadienį pažymėjo Europos Parlamentas (EP). Šia rezoliucija, kuriai pritarė 516 europarlamentarų, nepritarė 133, o susilaikė 50, jie nustatė svarbias sąlygas tam, kad EP galėtų ratifikuoti JK išstojimo susitarimą. Esminis EP reikalavimas – lygiavertė JK gyvenančių ES piliečių ir Sąjungoje gyvenančių britų teisių apsauga.

       

Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos nereiškia bendradarbiavimo pabaigos. Jis ir toliau vyks įvairiose srityse.

Straipsniai 

       

Trečiadienį, kovo 29 dieną, Jungtinė Karalystė pranešė Europos Vadovų Tarybai apie savo ketinimą išstoti iš Europos Sąjungos. Tai leidžia pradėti formalų išstojimo procesą pagal ES sutarties 50–ąjį straipsnį, įskaitant derybas dėl susitarimo, kuriuo bus nustatyta JK išstojimo iš ES tvarka. Derybų trukmė – dveji metai, nebent abi pusės vieningai nuspręstų jas pratęsti. JK ir ES turės susitarti ir dėl būsimų santykių. Sužinokite daugiau apie JK išstojimo iš ES procesą ir Parlamento vaidmenį jame.

       

Balandžio 20 dieną Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani lankėsi Londone, kur kartu su šalies ministre pirmininke Theresa May aptarė EP poziciją derybose dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES. „Europos Parlamento žinutė aiški: mūsų svarbiausias prioritetas – apginti žmonių interesus, – pažymėjo EP vadovas. – Piliečiai nusipelno tikrumo dėl savo ateities po Brexit.“ Jis taip pat pakvietė T. May apsilankyti Europos Parlamente.

       

Artimiausiu metu Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga pradės derybas dėl JK išstojimo iš ES tvarkos ir būsimų santykių. Susitarimas dėl išstojimo, kaip ir bet koks galimas būsimas susitarimas dėl ES ir JK santykių, galės būti sudarytas tik pritarus Europos Parlamentui. Trečiadienį europarlamentarai aptars sąlygas JK išstojimui ir balsuos dėl rezoliucijos šia tema. Pasitelkę siužetjuostę viršuje sužinokite, kokių svarbių papildomų teisių suteikia ES pilietybė.

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Pradėdamas neeilinę Europos Parlamento (EP) sesiją Briuselyje, jo pirmininkas Martin Schulz pažymėjo, kad Jungtinės Karalystės (JK) piliečių sprendimas palikti ES neturi precedento. Jis pasveikino sesijoje dalyvavusį ES finansinių paslaugų komisarą J. Hill ir padėkojo jam už darbą Europos Komisijoje. Vėliau sekusiose diskusijose dauguma europarlamentarų apgailestavo dėl JK referendumo rezultatų, nors dalis jais džiaugėsi.

Vaizdo įrašai 

       
(Vaizdo irašo trukme:)