Ilgalaikis ES biudžetas  
Pasitikiu Europa 

Ekonomika  Atnaujinta: 
 
Sukurta:   

Ambicingas ilgalaikis ES biudžetas bus labai svarbus siekiant pašalinti COVID-19 padarytą žalą ir investuoti į ekologišką, skaitmeninę, socialinę ir atsparesnę ES.

Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Europos Parlamentas nori plataus užmojo ES biudžeto, kurio lėšomis būtų finansuojamos ekonomikos gaivinimo priemonės ir padedama kurti ekologišką Europą neapsunkinant mokesčių mokėtojų ar ateities kartų. Kaip tą pasiekti? Pasitelkiant papildomus pajamų srautus, dar vadinamus „nuosavais ištekliais“.        

EP nori plataus užmojo ES biudžeto, kurio lėšomis būtų finansuojamos ekonomikos gaivinimo priemonės ir padedama kurti ekologišką Europą neapsunkinant mokesčių mokėtojų ar ateities kartų.

Vaizdo įrašai 

Straipsniai 

Vaizdo įrašai 

Straipsniai 

MFF Banner Campaign Material        

Investicijos į Europą – ne milijonų eurų, o milijonų žmonių klausimas.

Vaizdo įrašai 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

Straipsniai 

Vaizdo įrašai 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

Straipsniai 

Agriculture science and biotechnology engineer checking results of experiment in the rice field.        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė naujai ES programai, kuri skirta 2021–2027 m. skatinti investicijas ir sukurti galimybių įmonėms gauti finansavimą.

Ketvirtadienį europarlamentarai aptars siūlymus mažinti ES biudžeto priklausomybę nuo tiesioginių valstybių narių įnašų pereinant prie atnaujintos „nuosavų išteklių“ sistemos, kuri buvo naudojama praeityje.        

Daugelį metų ES biudžetas kritikuojamas už tai, kad pernelyg priklauso nuo valstybių narių įnašų ir yra nelankstus netikėtų krizių atvejais. Ketvirtadienį europarlamentarai aptars siūlymus mažinti ES biudžeto priklausomybę nuo tiesioginių valstybių narių įnašų pereinant prie atnaujintos „nuosavų išteklių“ sistemos, kuri buvo naudojama praeityje. Apie tai kalbėjomės su vienu iš ataskaitos šia tema autorių Alain Lamassoure (Europos liaudies partija, Prancūzija).

ES daugiametis biudžetas pasirengęs naujoms realijoms        

Balandžio 5 d. europarlamentarai balsuos dėl 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos (DFP) laikotarpio vidurio peržiūros. Parlamento nuomone, dabartinė fiksuota septynerių metų DFP nėra pritaikyta prie sparčiai kintančių aplinkybių, todėl būtina užtikrinti didesnį jos lankstumą, kad būtų veiksmingiau sprendžiami migracijos, saugumo ir ekonominio augumo bei užimtumo klausimai.

Vaizdo įrašai 

       
(Vaizdo irašo trukme:) 

       
(Vaizdo irašo trukme:)