EP Biudžeto komiteto pirmininkas: ekonomikos atsigavimui skirtos lėšos turi būti sutelktos kuo greičiau 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Pasiekus susitarimą dėl 2021–2027 m. ES biudžeto EP Biudžeto komiteto pirmininkas Johan Van Overtveldt ragina kuo greičiau panaudoti ekonomikos atgaivinimui skirtas lėšas.

Johan Van Overtveldt  

Lapkričio 11 d. „Facebook LIVE“ interviu kalbėjęs EP Biudžeto pirmininkas Van Overtveldt (Konservatoriai ir reformistai, Belgija) sveikino lapkričio 10 d. Europos Parlamento ir Tarybos derybininkų pasiektą kompromisą dėl 2021–2027 m. ES daugiamečio biudžeto bei paragino Tarybą bei ES šalis kuo greičiau užbaigti procesą.

Johan Van Overtveldt pabrėžė, kad EP niekada nesiekė jo sulėtinti. „Pastarosiomis savaitėmis buvo kalbama apie tai, kad Parlamentas yra atsakingas už vėlavimą. <...> To niekada nebuvo ir dabar tikrai nėra“, – teigė jis. Europos Parlamentas ketina galutinai patvirtinti susitarimą dėl ilgalaikio biudžeto lapkričio pabaigoje vyksiančioje plenarinėje sesijoje.

Jis taip pat paminėjo Vengrijos ministro pirmininko Viktor Orbán laišką Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Charles Michel, kuriame šalis grasina vetuoti susitarimą dėl ES biudžeto ir ekonomikos atkūrimo. Vengrija nepalaiko laikino Parlamento ir Tarybos susitarimo dėl mechanizmo, kuriuo būtų sustabdomi biudžeto mokėjimai ES šaliai, jei būtų nustatyta, jog ji pažeidžia teisinės valstybės principus.

„Mes žinome, kad yra problemų dėl V. Orbáno ir teisinės valstybės principų, tačiau negalime palikti visos Europos laukti 750 mlrd. eurų, taip reikalingų kovai su pandemija. Kalbame apie milijonus darbo vietų, o kiekviena iššvaistyta diena yra baisi visiems netikrumu gyvenantiems žmonėms bei ant užsidarymo ribos esančioms įmonėms“, – pažymėjo Johan Van Overtveldt.


„Facebook LIVE“ interviu  

Lapkričio 10 d. Europos Parlamentui pavyko užtikrinti papildomus 16 mlrd. eurų svarbioms ES programoms. 15 mlrd. eurų papildys programas, skirtas kovai su COVID-19 pandemija, taip pat būsimos europiečių kartos galimybėms bei europinėms vertybėms stiprinti. Papildomas milijardas eurų užtikrins lankstumą sprendžiant ateities krizes.

EP Biudžeto komiteto pirmininkas taip pat pažymėjo, kad pasiektas susitarimas leis Parlamentui skirti didesnį vaidmenį vertinant lėšų naudojimą ir užtikrinant jo skaidrumą. „Parlamentas turi ne tik teisę, bet ir pareigą prižiūrėti susijusias sumas“, – teigė jis.