Izraelis ir Palestina 
Ilgalaikės ir tvarios taikos regione link 

Pasaulis  Atnaujinta: 
 
Sukurta:   

Tvarios taikos tarp Izraelio ir Palestinos siekimas yra vienas iš svarbiausių ES užsienio politikos prioritetų.

Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

       

Vasario 20–24 d. Europos Parlamento delegacija ryšiams su Palestina lankėsi Jeruzalėje ir Vakarų Krante. Oficialaus vizito metu penkių narių delegacija, vadovaujama Neoklis Sylikiotis (Europos vieningųjų kairiųjų jungtinė frakcija/Šiaurės šalių žalieji kairieji, Kipras), įvertino Artimųjų Rytų taikos procesą regione bei ragino ES ir jos valstybes pripažinti Palestinos valstybingumą.

       

Rugsėjo 19–22 d. Libane lankėsi Europos Parlamento Piliečių laisvių komiteto narių delegacija. Ji susitiko su perkėlimo į ES šalis laukiančiais Sirijos pabėgėliais, metų metus pabėgėlių stovyklose gyvenančiais palestiniečiais ir jiems padedančių tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Įvertinę padėtį, europarlamentarai sieks pasiūlyti veiksmingų sprendimų ES lygiu, kurie padėtų nuo karo bėgantiems žmonėms, įskaitant pabėgėlių perkėlimo į ES šalis sistemos sukūrimą.

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

„Laikas mūsų žmonėms gyventi laisvėje, be sienų ir patikrinimų“, - ketvirtadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje kalbėjo Palestinos prezidentas Mahmoud Abbas. Jis padėkojo Europos Parlamentui už jo šalies valstybingumo pripažinimą ir kritikavo Izraelį už tebesitęsiančią Palestinos teritorijų okupaciją.

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

“Izraelio valdžia visada rėmė ir remia dviejų valstybių dviem tautoms sprendimą”, - trečiadienį kreipdamasis į europarlamentarus pažymėjo Izraelio prezidentas Reuven Rivil. Jis taip pat apgailestavo, kad “šiuo metu su palestiniečiais neįmanoma pasiekti nuolatinio taikos susitarimo”, ir paragino EP narius padėti sukurti pasitikėjimą tarp abiejų konfliktuojančių pusių.

Straipsniai 

       
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Europos Parlamentas "iš esmės remia Palestinos valstybingumo pripažinimą ir dviejų valstybių sambūviu grindžiamą sprendimą, taip pat mano, kad šie klausimai ir taikos derybos yra vienodai svarbūs". Tai sakoma trečiadienį priimtoje rezoliucijoje, kuriai pritarė 498 EP nariai, 88 nepritarė, o 111 susilaikė. EP nariai taip pat nusprendė prisidėti prie taikos regione skatinimo įkurdami iniciatyvą „Parlamento nariai už taiką“.

EP pakartoja tvirtai remiąs dviejų valstybių sambūviu grindžiamą sprendimą, pagal kurį būtų laikomasi 1967 m. sienų, Jeruzalė būtų abiejų valstybių sostinė ir taikiai bei saugiai viena šalia kitos egzistuotų saugi Izraelio Valstybė ir nepriklausoma, demokratinė, vientisa ir gyvybinga Palestinos Valstybė, paremta apsisprendimo teise ir visapusiškai besilaikanti tarptautinės teisės.

EP rezoliucija dėl ES vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese (2015–09–10) 
Pasidalyti šia citata: 

Vaizdo įrašai 

Straipsniai 

       

Kovo 2 dieną Užsienio reikalų komiteto nariai kartu Jungtinių Tautų Paramos ir darbo Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose agentūros (angl. UNRWA) generaliniu komisaru Pierre Krähenbühl aptarė padėtį regione ir agentūros finansavimo galimybes. 2007–2013 m. 57 proc. šios organizacijos paramos biudžeto sudarė ES ir jos valstybių narių skirtos lėšos. P. Krähenbühl sutiko atsakyti į mūsų klausimus.

       

Arabų lygos generalinis sekretorius Nabilas Elarabis (Nabil El Araby) ragina Europos Sąjungą ir arabų šalis glaudžiau bendradarbiauti kovojant su ekstremizmu ir neapykantos kurstymu. „Problemos, su kuriomis šiandien susiduriame, yra universalios ir neapsiriboja konkrečia vieta“, – sausio 20 dieną Užsienio reikalų komitete pažymėjo N. Elarabis.

       

Europarlamentarai trečiadienio popietę balsuoja dėl rezoliucijos, kuria siūloma pripažinti Palestinos valstybingumą. Apie tai kalbėjomės su EP delegacijos ryšiams su Palestinos teisėkūros taryba pirmininke Martina Anderson (Vieningieji kairieji, Jungtinė Karalystė) ir EP delegacijos ryšiams su Izraeliu vadovu Fulvio Martusciello (Europos liaudies partija, Italija).

       

Įvairioms Europos Parlamento politinėms frakcijoms priklausantys deputatai trečiadienį pasmerkė smurto veiksmus Gazos Ruože ir pietinėje Izraelio dalyje bei paragino abi šalis sudaryti paliaubų susitarimą ir taip nedelsiant deeskaluoti konfliktą. Ketvirtadienį jie balsuoja dėl rezoliucijos šiuo klausimu.