Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen europarlamentarams: „Neveiksnumo išlaidos auga kasmet“ © European Union 2019 - EP        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) surengė neeilinę plenarinę sesiją, kad su EK pirmininke U. von der Leyen ir jos pavaduotoju F. Timmermans aptartų Europos žaliąjį kursą.

 © 123RF/European Union–EP        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijoje ES turi įsipareigoti iki 2050 m. tapti neutrali klimatui, pažymi Europos Parlamentas (EP), ketvirtadienį paskelbęs kritinę klimato padėtį.

Saulės baterijos        

Klimato kaitos švelninimas yra vienas pagrindinių ES prioritetų. Sužinokite, ką daro EP nariai, kad padidintų atsinaujinančių išteklių naudojimą ir energetinį efektyvumą.

Straipsniai 

JT klimato kaitos konferencijoje (COP 22) Marakeše emblema        

Šią savaitę pasaulio šalių atstovai dalyvauja JT klimato kaitos konferencijoje (COP 22) Marakeše (Marokas). Joje tariamasi, kaip įgyvendinti pernai Paryžiuje pasiektą pasaulinį susitarimą dėl klimato atšilimo stabdymo. Parlamentui konferencijoje atstovauja dvylikos narių delegacija, vadovaujama Aplinkos komiteto pirmininko Giovanni La Via (Europos liaudies partija, Italija).

Europos Parlamento delegacija Marakeše        

Lapkričio 7–18 d. pasaulio šalių atstovai dalyvavo Marakeše vykusioje JT klimato kaitos konferencijoje (COP 22), kurioje aptarė, kaip įgyvendinti pernai Paryžiuje pasiektą pasaulinį susitarimą dėl klimato atšilimo stabdymo. Parlamentui konferencijoje atstovavo dvylikos narių delegacija, vadovaujama Aplinkos komiteto pirmininko Giovanni La Via (Europos liaudies partija, Italija). Su juo kalbėjomės apie tolimesnius Parlamento veiksmus.

Spalio 4 dieną europarlamentarai ratifikavo Paryžiaus susitarimą dėl kovos su klimato kaita. Šia proga surengtoje iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo nemažai aukšto rango  svečių, įskaitant JT generalinį sekretorių.        

Aukšto rango svečiai, pakilios kalbos, šilti aplodismentai, iškilminga pasirašymo ceremonija – visa tai lydėjo Paryžiaus susitarimo dėl kovos su klimato kaita ratifikavimą Europos Parlamente antradienio popietę. EP sprendimas atveria kelią šios svarbios sutarties įsigaliojimui.

EP Aplinkos komiteto pirmininkas Giovanni La Via        

Europos Parlamentas davė sutikimą istorinio klimato kaitos susitarimo ratifikacijai. Šis susitarimas įpareigoja pasaulio šalis siekti neperžengti 2 laipsnių šiltėjimo ribos lyginant su ikipramoniniu laikotarpiu. ES ministrai tam pritarė rugsėjo 30d., o Parlamento pritariamasis balsavimas įvyko šiandien. Apie europarlamentarų pastangas paspartinti šio svarbaus susitarimo įgyvendinimą kalbėjomės su Aplinkos komiteto pirmininku Giovanni La Via (Europos liaudies partija, Italija).

EP delegacijos JT klimato kaitos konferencijoje Paryžiuje vadovas Giovanni La Via        

Po dvi savaites trukusių derybų beveik 200 šalių atstovams pavyko pasiekti istorinį susitarimą dėl klimato kaitos, kuriuo įsipareigota mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Prie pastangų, kad būtų pasiektas kuo ambicingesnis susitarimas, prisidėjo ir 15 europarlamentarų delegacija, vadovaujama Giovanni La Via (Europos liaudies partija, Italija). Su juo kalbėjomės apie delegacijos vaidmenį klimato kaitos konferencijoje ir apie naująjį susitarimą.

CO2 išmetimas (mlrd. tonų) dėl iškastinio kuro naudojimo, įskaitant cemento ir metalų gamybą. Iliustracinėje nuotraukoje – Grangemouth naftos perdirbimo gamykla Jungtinėje Karalystėje © BELGAIMAGE/AGEFOTOSTOCK /P.Cairns        

Europarlamentarai trečiadienį balsuos dėl sprendimo ratifikuoti dalinį Kioto protokolo dėl klimato kaitos pakeitimą, kuriuo pradedamas antrasis pagal tą protokolą prisiimtų įsipareigojimų vykdymo laikotarpis (2013–2020 m.). Šių metų gruodį Paryžiuje bus siekiama priimti Kioto protokolą pakeisiantį naują pasaulinį susitarimą, kuris įsigaliotų 2020 m. Diskusija šia tema vyks antradienio popietę. Pasitelkę grafiką sužinokite kaip kito pasaulinis anglies dvideginio išlakų išmetimo kiekis.

Straipsniai 

Klimato susitarimai: nuo Rio iki Paryžiaus        

Klimato kaitos laikrodis tiksi ne Žemės naudai. Siekdami jį pristabdyti politikai, ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai gruodį renkasi į Paryžiaus konferenciją, kur tikimasi pasirašyti visuotinį privalomą susitarimą dėl klimato kaitos. Trečiadienį europarlamentarai balsuoja dėl EP pozicijos šiuo klausimu. Pasitelkę infografiką sužinokite, kas daugiausia išmeta šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

EP pranešėjas Gilles Pargneaux        

Lapkričio 30 d. – gruodžio 11 d. Paryžiuje vyksiančioje JT konferencijoje dėl visuotinio klimato kaitos susitarimo EP delegacija turi raginti vyriausybes iki 2030 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti bent 40 proc., atsinaujinančiosios energijos dalį padidinti ne mažiau kaip 30 proc. ir sutaupyti bent 40 proc. energijos. Tai pažymima rugsėjo 22 dieną Aplinkos komiteto patvirtintame pranešime, kurį parengė prancūzas Gilles Pargneaux (Socialistai ir demokratai).

Gruodžio pabaigoje Paryžiuje bus deramasi dėl pasaulinio susitarimo, kuris nuo 2020 m. pakeistų Kioto protokolą. © BELGA_Agefotostock_C.Ohde        

Pirmadienį europarlamentarai ir ES šalių parlamentų nariai kartu su ES klimato kaitos ir aplinkos komisarais Migueliu Arias Cañete ir Karmenu Vella aptarė pasirengimą klimato kaitos konferencijai Paryžiuje, kuri vyks gruodžio mėn. Daugiausia diskusijos dalyvių dėmesio sulaukė kovos su klimato kaita finansavimas.