
Kova su klimato kaita yra vienas pagrindinių Europos Parlamento prioritetų. Žemiau – daugiau apie tai, kas nuveikta.
Kova su klimato kaita yra vienas pagrindinių Europos Parlamento prioritetų. Žemiau – daugiau apie tai, kas nuveikta.
Europos žaliasis kursas yra ES atsakas į klimato krizę. Skaitykite daugiau apie klimatui neutralios ES planą.
ES klimato teisės aktas nustato ES įsipareigojimą neutralizuoti anglies dioksido poveikį iki 2050 m. Ką tai reiškia praktikoje?
Kokie yra ES aplinkosaugos veiksmų plano iki 2030 metų tikslai ir ko reikia norint juos pasiekti?
Europos Sąjungai ruošiantis atnaujinti klimato politikos tikslus, Parlamentas ragina, kad ji iki 2050-ųjų pereitų prie klimato kaitai neutralios ekonomikos.
EP ragina priimti taisykles, kurios nustatytų įmonių atskaitomybę už veiksmus, žalojančius aplinką ir žmones.
Siekdama sušvelninti klimato kaitą Europos Sąjunga įgyvendina ambicingus šiltnamio dujų mažinimo tikslus, kurie yra 55 % tikslo priemonių rinkinio dalis.
ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema yra viena pagrindinių priemonių, skirtų mažinti pramonės išmetamo CO2 kiekį. Sužinokite, kaip ji veikia ir kodėl ją reikia reformuoti.
ES pastangų pasidalijimo reglamentu nustatomi nacionaliniai išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo tikslai, norint nuo 2050 m. neišskirti į aplinką CO2.
Europos Parlamentas siekia ambicingų priemonių kovoje su „anglies dioksido nutekėjimu“ – ES bendrovių polinkiu perkelti veiklą į valstybes, mažiau ribojančias taršą.
Anglies dioksidas yra tik viena iš daugelio šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Sužinokite apie šių dujų poveikį visuotiniam atšilimui ir jų kilmę.
Visi nauji automobiliai ir vanai, parduodami ES nuo 2035 m., turėtų neišskirti anglies dvideginio. Ką tai reiškia? Norėdami sužinoti, skaitykite mūsų interviu.
Tam, kad iki 2035 m. būtų pasiektas nulinis išmetamųjų teršalų kiekis keliuose, europarlamentarai siūlo griežtinti anglies dvideginio ribas naujiems automobiliams ir vanams.
Sužinokite apie alternatyvų automobiliams skirtą kurą ir ES veiksmus siekiant padidinti jų naudojimą, kad būtų sumažintas anglies dvideginio išmetimas.
Lėktuvų ir laivų išmetamų teršalų kiekis didėja, tačiau ES nori pasiekti poveikio klimatui neutralumą iki 2050 m. Skaitykite daugiau apie ES veiksmus mažinant išmetamų teršalų kiekį.
Sužinokite daugiau apie vandenilio energijos naudą ir kaip ES nori ją panaudoti ekologiškam perėjimui.
Energija yra didžiausias šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo šaltinis ES. Skaitykite apie ES sprendimus, kaip padidinti atsinaujinančią energiją ir sumažinti išmetamą CO2 kiekį.
Energijos tausojimas yra esminė priemonė kovojant su klimato kaita ir mažinant ES energetinę priklausomybę. Sužinokite, kokių veiksmų imasi EP nariai.
Norėdamas padėti ES pasiekti ambicingus išmetamųjų teršalų mažinimo tikslus, Parlamentas stengiasi paspartinti ekologiškesnių alternatyvų, tokių kaip atsinaujinanti energija, naudojimą.
Miškai atlieka labai svarbų vaidmenį kovoje su klimato kaita. Europarlamentarai siekia, kad dėl jų naikinimo atsiradusios CO2 išlakos būtų kompensuojamos.
Sužinokite, kokios priežastys skatina miškų naikinimą ir kokių priemonių imasi ES, kad ribotų produktų, pagamintų išnaikintų miškų teritorijose, importą.
Miškai vaidina svarbų vaidmenį kovojant su klimato kaita ir padeda apsaugoti biologinę įvairovę, tad EP ragina ES neprisidėti prie pasaulio miškų naikinimo ir remti tvarią miškininkystę.
Sužinokite daugiau apie tai, kaip ES planuoja finansuoti kovą su klimato kaita ir finansiškai padėti nuo iškastinio kuro priklausomiems regionams pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos.
Perėjimas prie neutralios klimatui ekonomikos reiškia didžiulius pokyčius nuo anglies priklausomiems regionams. Sužinokite, kaip jiems padės Teisingos pertvarkos fondas.
ES siekia teisingo energijos perėjimo. Sužinokite, kaip Socialinis klimato fondas siekia padėti labiausiai paveiktiems energijos nepritekliaus.
Perėjimas prie mažai teršiančio ūkio reikalauja didelių investicijų. ES nori pritraukti kuo daugiau privataus sektoriaus lėšų, nes viešojo sektoriaus finansinių išteklių neužtenka.
Siekdama paskatinti perėjimą prie ekologiškų investicijų, ES įveda taisykles, apibrėžiančias, kas yra ekologiška ir tvari veikla.
ES finansavimas padės regionams atsigauti po koronaviruso krizės, sumažinti socialinę nelygybę, sukurti naujų darbo vietų ir rasti ekologiškų sprendimų.
Sužinokite daugiau apie klimato kaitos poveikį Europai, pagrindinius teršėjus ir ES pastangas mažinti šiltnamio dujų išlakas.
Sužinokite, kiek šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskiriama atskirose šalyse ir ūkio sektoriuose.
Klimato kaitos poveikis juntamas įvairiose srityse – nuo ekonomikos, aplinkos iki žemės ūkio ir visuomenės sveikatos.
ES viršijo ambicingus 2020 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo tikslus. Pasitelkę infografiką sužinokite, kaip sekėsi juos įgyvendinti.
Ar kada domėjotės, kiek CO2 išmeta automobiliai? Ar elektriniai automobiliai iš tikrųjų mažiau teršia nei benzininiai? Sužinokite pasitelkę infografiką.
Tarptautinės aviacijos ir laivybos išmetamų teršalų kiekis per pastaruosius tris dešimtmečius sparčiai išaugo. Plačiau apie tai – infografike.
Pasitelkę interaktyvią laiko juostą sužinokite daugiau apie esminius tarptautinių klimato derybų etapus.