
Migracija – tai ir iššūkis, ir galimybė Europai. Sužinokite, ką daro ES, kad įveiktų migrantų krizę.
Migracija – tai ir iššūkis, ir galimybė Europai. Sužinokite, ką daro ES, kad įveiktų migrantų krizę.
EP Piliečių laisvių komiteto nariai aptarė Europos Komisijos siūlomą naują migracijos ir prieglobsčio paktą.
Pabėgėlių situacija Graikijoje reikalauja suderinto ES atsako į COVID-19 protrūkį, teigia EP nariai.
Nuo saugumo, demografijos ir žmogaus teisių iki skurdo ir klimato pokyčių – sužinokite daugiau apie pagrindines migracijos priežastis.
Migrantų krizė Europoje atskleidė ES prieglobsčio sistemos trūkumus ir privertė ES imtis atitinkamų veiksmų. Sužinokite daugiau apie EP atsaką į šį iššūkį.
2015–2016 m. fiksuoti rekordiniai migrantų srautai į Europos Sąjungą sumažėjo. Žemiau pateikiame naujausius statistinius duomenis apie migraciją ir prieglobstį.
Per pastaruosius keletą metų Europa susidūrė su didžiausiu pabėgėlių antplūdžiu nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė sprendimui sukurti nuolatines Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgas, kurias sudarys 10 tūkst. darbuotojų.
Reaguodama į migrantų iššūkį ES stiprina savo išorės sienų ir pakrančių apsaugą. Sužinokite daugiau apie EP vaidmenį priimant sprendimus šioje srityje.
Dauguma europiečių Šengeno erdvę laiko vienu iš svarbiausių ES laimėjimų.
Balandžio 17 d. europarlamentarai pritarė siūlymui stiprinti Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą bei sukurti nuolatines ES pasienio pajėgas.
Šiuo metu Šengeno erdvei, kurioje nėra sienų kontrolės, priklauso 26 valstybės. Sužinokite daugiau apie jos reikšmę ir plėtros perspektyvas.
Pasitelkę infografiką, sužinokite daugiau apie Europos Parlamento pasiūlymus dėl ES prieglobsčio politikos reformos.
Migracijos į Europą srautai atskleidė būtinybę reformuoti ES prieglobsčio sistemą, siekiant ją padaryti veiksmingesnę, teisingesnę ir žmogiškesnę.
Spalio 2 d. plenariniame posėdyje EP nariai kritikavo JAV sprendimą nutraukti finansavimą Jungtinių Tautų pagalbos palestiniečiams agentūrai.
Liepos 3 d. plenarinio posėdžio metu EP nariai kritikavo paskutinio Europos Vadovų Tarybos posėdžio rezultatus.
2016 m. ES užregistravo 1,2 mln. prieglobsčio prašymų. Sužinokite daugiau apie EP vaidmenį sprendžiant pabėgėlių integracijos klausimą.
Lapkričio 21 d., antradienį, Europos prieglobsčio paramos biuras EP Piliečių laisvių komitetui pristatė metinę ataskaitą apie prieglobsčio prašymų padėtį 2016 m.
Europos Parlamento Piliečių laisvių komitetas pritarė siūlymams, kuriais siekiama pagreitinti prieglobsčio prašymų vertinimą ES.
Gruodžio 11 d. europarlamentarai pritarė siūlymams taikyti humanitarines vizas, kurios leistų prieglobsčio prašytojams į Europą atvykti nerizikuojant gyvybe.
EP nariai ragina tęsti dialogą su Turkija ir stabilizuoti migrantų situaciją Graikijos ir Turkijos pasienyje.
Žmogaus teisių pažeidimai Turkijoje verčia persvarstyti Europos Sąjungos ir Turkijos santykius.
Spalio 23 d. europarlamentarai aptarė Turkijos karinę operaciją šiaurės Sirijoje ir jos padarinius.
Praeitą savaitę EP komitetų narių delegacija lankėsi pabėgėlių stovyklose Turkijoje, kur įvertino ten esančių Sirijos pabėgėlių padėtį.
Šiuo metu Turkijoje glaudžiasi daugiau nei 2,5 mln. prieglobsčio prašytojų iš Sirijos, o pernai per šią šalį į Europą atvyko per 1 mln. sirų. Siekdama jiems padėti ES neseniai sutarė skirti 3 mlrd. eurų pabėgėliams Turkijoje remti. Vasario 8–10 d. čia lankosi EP Biudžeto ir Piliečių teisių komitetų delegacijos, kurios vertina humanitarinę padėtį ir ES pagalbos pastangų veiksmingumą.