Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Įsigaliojus PNR direktyvai, lėktuvų keleivių duomenys galės būti perduodami valstybėms narėms siekiant užkirsti kelią teroristiniams ir kitiems sunkiems nusikaltimams. ©BELGA/Getty Images/AFP/S.Olson        

Teroro išpuoliai Paryžiuje ir Briuselyje, konfliktai Artimuosiuose Rytuose ir Ukrainoje iškėlė saugumo klausimus į ES politinės darbotvarkės viršų bei paskatino vyriausybes peržiūrėti saugumo politiką ir sustiprinti kovos su terorizmu priemones. Viena iš tokių priemonių – lėktuvų keleivių duomenų įrašų (angl. PNR) sistemos sukūrimas.

Airport Check-In Counters With Passengers        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Siekiant pažaboti terorizmą ir kitus sunkius nusikaltimus, oro vežėjai turės iš anksto perduoti ES šalių institucijoms savo keleivių duomenis, kurie bus saugomi penkerius metus. Tai numatyta lėktuvų keleivių duomenų įrašų taisyklėse, kurias ketvirtadienį patvirtino Europos Parlamentas.

EP Lankytojų centro švieslentė po teroro išpuolių Briuselyje: „Aš esu Briuselis“.        

Po išpuolių Paryžiuje ir Briuselyje kova su terorizmu tapo vienu svarbiausių ES ir EP darbotvarkės klausimu. Vyriausybės ir ES institucijos peržiūri saugumo politiką ir stiprina kovos su terorizmu priemones. Tarp jų – lėktuvų keleivių duomenų perdavimas valstybių institucijoms, griežtesnė ginklų kontrolė, Europolo įgaliojimų stiprinimas. Antradienį europarlamentarai aptars šias ir kitas priemones EP sesijoje Strasbūre. Diskusiją galėsite stebėti tiesiogiai internetu nuo 16 val. Lietuvos laiku.

Straipsniai 

Įsigaliojus PNR direktyvai, lėktuvų keleivių duomenys galės būti perduodami valstybėms narėms siekiant užkirsti kelią teroristiniams ir kitiems sunkiems nusikaltimams.        

Teroro išpuoliai Europoje iškėlė saugumo klausimus į ES politinės darbotvarkės viršų bei paskatino vyriausybes peržiūrėti saugumo politiką ir sustiprinti kovos su terorizmu priemones. Tarp jų – lėktuvų keleivių duomenų įrašo (angl. PNR) informacijos naudojimas siekiant užkardyti sunkius nusikaltimus ir terorizmą. 2016 m. balandžio 14 dieną EP nariai pritarė PNR sistemos sukūrimui, siekiant pažaboti sunkius nusikaltimus ir terorizmą.

Anna Elżbieta Fotyga (viršuje) ir Claude Moraes        

Teroro išpuoliai Paryžiuje paskatino raginimus imtis papildomų kovos su terorizmu priemonių. Kaip jos paveiks piliečių teises į privatumą ir laisvą judėjimą? Apie tai kalbėjomės su Saugumo ir gynybos pakomitečio pirmininke Elżbieta Fotyga (Konservatoriai ir reformistai, Lenkija) ir Piliečių laisvių komiteto pirmininku Claude Moraes (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė).

Straipsniai 

Keleivių duomenų įrašų rinkimas gali padėti užkirsti kelią sunkiems nusikaltimams ©BELGA_ZUMAPRESS        

Teroro išpuoliai Paryžiuje paskatino vyriausybes ir ES institucijas peržiūrėti saugumo politiką ir sustiprinti kovos su terorizmu priemones. Trečiadienio popietę euroaprlamentarai kartu su ES vidaus reikalų komisaru Dimitriu Avramopoulosu aptars siūlymus dėl radikalėjimo prevencijos, ginklų kontrolės, taip pat naują Europos saugumo darbotvarkę bei keleivių duomenų įrašų sistemos sukūrimą.