
Socialinė politika ir užimtumas – vienas iš svarbiausių ES prioritetų. Siūlome pažvelgti, ką šioje srityje nuveikė Europos Parlamentas.
Socialinė politika ir užimtumas – vienas iš svarbiausių ES prioritetų. Siūlome pažvelgti, ką šioje srityje nuveikė Europos Parlamentas.
Nuo 2013 m. mažėjęs nedarbo lygis pradėjo vėl kilti 2020 m., po prasidėjusios pandemijos. Sužinokite daugiau apie ES priemones, kurios padeda mažinti nedarbą ir kovoti su skurdu.
Jeigu jums 18–30 metų ir norite padaryti visuomenę šiek tiek geresnę, registruokitės į Europos solidarumo korpusą.
Jaunimo nedarbas išlieka vienas pagrindinių Europos Sąjungos iššūkių. Sužinokite daugiau apie ES iniciatyvas jaunimo užimtumo skatinimo srityje.
Atnaujinto Europos socialinio fondo investicijos yra nukreiptos į vaikus ir jaunimą Europoje. Žiūrėkite videoreportažą ir sužinokite daugiau.
Antradienį EP pritarė tam, kad būtų įsteigtas Europos solidarumo korpusas. Jis išplės galimybes jaunimui savanoriauti ES ir prisidėti prie Europai svarbių projektų įgyvendinimo.
Nuo tėvystės atostogų iki saugumo darbe – skaitykite plačiau apie tai, kaip ES siekia užtikrinti darbuotojų teises.
ES prisideda prie visuomenės sveikatos gerinimo teikdama finansavimą ir rengdama teisės aktus. Skaitykite plačiau apie ES priemones sveikatos apsaugos srityje.
ES siekia teisingo energijos perėjimo. Sužinokite, kaip Socialinis klimato fondas siekia padėti labiausiai paveiktiems energijos nepritekliaus.
Kaip veikia ES socialinės apsaugos koordinavimo taisyklės ir kaip Europos Parlamentas siekia jas pagerinti?
EP siekia apsaugoti darbuotojus bei sustabdyti nesąžiningą konkurenciją ES darbo rinkoje. Pasitelkę infografiką sužinokite daugiau apie komandiruotus darbuotojus ES.
Laikinam darbui į kitą ES valstybę perkeltas darbuotojas turės gauti ne mažesnį atlyginimą nei tokį pat darbą atliekantis vietinis darbuotojas, antradienį nustatė Europos Parlamentas.
Europarlamentarai pritarė darbuotojų teisių stiprinimui, įskaitant dirbantiesiems tokiose platformose kaip „Uber“ ar „Deliveroo“.
Europarlamentarai pritarė siūlymams stiprinti darbuotojų teises, įskaitant dirbantiesiems tokiose platformose kaip „Uber“ ar „Deliveroo“.
EP nariai atnaujino Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo taisykles, atsižvelgiant į naujus darbo rinkos iššūkius.
Skaitykite plačiau apie tai, kaip ES ir Europos Parlamentas užtikrina lyčių lygybę.
Sužinokite daugiau apie globalizacijos naudą Europos Sąjungoje ir jos teikiamas užimtumo galimybes.
Europos Parlamentas pritarė priemonėms, kurios padės išlaikyti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
Šiuo metu pasaulyje net 200 mln. moterų ir mergaičių yra patyrusios lyties organų žalojimą. Kur tai vyksta, dėl kokių priežasčių ir kokios to pasekmės?
Dirbančios moterys ES per valandą uždirba vidutiniškai 12,7 proc. mažiau nei vyrai. Sužinokite, kaip apskaičiuojamas šis užmokesčio skirtumas ir kokios yra to priežastys.
Europos Parlamentas ragina veiksmingiau kovoti su seksualiniu priekabiavimu darbe, viešosiose erdvėse bei politiniame gyvenime.
Europos Parlamentas ragina priimti Europos masto sprendimus, skirtus mažinti ligų sukeltą ilgalaikę atskirtį nuo darbo rinkos.
Nors Europa visada buvo viena iš lyderių lyčių lygybės ir moterų teisių srityje, moterys ES vidutiniškai vis dar gauna mažesnius atlyginimus ir pensijas bei nėra pakankamai atstovaujamos politikoje ir versle. Pirmadienį EP Moterų teisių komiteto nariai patvirtino pranešimą, kuriame ES ir jos valstybės nares raginamoms dėti daugiau pastangų užtikrinant lyčių lygybę. Daugiau apie tai – „EuroparlTV“ reportaže viršuje.
Atotrūkis tarp vyrų ir moterų pensijų ES siekia 40 proc. Šią savaitę EP nariai balsuos dėl siūlymų sumažinti šį skirtumą.
Smurtas dėl lyties ir smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra dažna problema Europoje, nuo kurios labiausiai nukenčia moterys ir mergaitės. ES imasi priemonių, kad tai sustabdytų.
Vėžys yra pagrindinė su darbu susijusių mirčių ES priežastis. EP pritarė taisyklėms, kuriomis siekiama apsaugoti darbuotojus nuo kancerogenų ir mutagenų poveikio darbe.
Europos prieinamumo aktas užtikrins, kad kasdienės paslaugos ir gaminiai būtų prieinami neįgaliesiems. Daugiau – vaizdo įraše.
EP nariai pritarė geriamojo vandens kokybės kontrolės gerinimui. Pagrindiniai faktai ir skaičiai – mūsų infografike.
Kasmet dėl antimikrobinio atsparumo ES miršta 25 tūkst. žmonių ir ši problema įgauna vis didesnį mastą. Sužinokite, kaip EP nariai siūlo su ja kovoti.
Siekiant apriboti atsparumo antimikrobinėms medžiagoms plitimą europarlamentarai balsavo dėl veterinarinių vaistų taisyklių atnaujinimo.
Europos Parlamentas pritarė ES civilinės saugos mechanizmo atnaujinimui, kuris padės greičiau reaguoti į stichines nelaimes.
2022 m. vasario 4 d. Pasaulinė kovos su vėžiu diena minima jau 22-ą kartą, o kova su vėžiu išlieka vienas pagrindinių ES sveikatos politikos prioritetų.