Europolas turės didesnius antiteroristinius įgaliojimus 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Viena iš Europolo funkcijų – gerinti keitimąsi informaciją tarp policijos tarnybų © AP Images / Europos Sąjunga–EP  

Europos policijos biuras (Europolas) yra ES teisėsaugos agentūra, padedanti valstybių narių teisėsaugos institucijoms kovoti su tarptautiniu nusikalstamumu ir terorizmu. Siekiant prisitaikyti prie naujų grėsmių ES vyriausybės ir Europos Parlamentas sutarė išplėsti Europolo antiteroristinius įgaliojimus.

Europolo vaidmuo – stiprinti ir gerinti nacionalinių policijos ir kitų panašių tarnybų bendradarbiavimą kovojant su terorizmu ir sunkiais tarpvalstybinio pobūdžio nusikaltimais, tokais kaip prekyba narkotikais ir žmonėmis, vaikų pornografija, kibernetiniai nusikaltimai, pinigų plovimas ir padirbinėjimas, automobilių vagystės.


Europolo pareigūnai neturi tiesioginių arešto įgaliojimų. Jų uždavinys – padėti kolegoms iš Europos teisėsaugos institucijų rinkti, analizuoti ir skleisti kriminalinę žvalgybos informaciją ir koordinuoti tarptautines policijos operacijas.


Policijos biuras teikia išskirtines operatyvinio pobūdžio paslaugas, veikdamas kaip teisėsaugos operacijų paramos centras, kriminalinės žvalgybos informacijos centras ir teisėsaugos ekspertinių žinių centras.


Jo pagalba naudojasi visų ES šalių policijos tarnybos kasmet atlikdamos apie 18 tūkst. tarpvalstybinio pobūdžio tyrimų.


Be to, neseniai suburta Europolo koordinuojama tarpvalstybinė kibernetinės policijos grupė, kurios uždavinys – kovoti su „Islamo valstybės“ propaganda socialiniuose tinkluose.


Nuo 2010 m. sausio 1 d. Europolas yra ES agentūra, finansuojama iš ES biudžeto ir turinti daugiau kaip 900 pareigūnų (įskaitant 185 ryšių palaikymo pareigūnus), dirbančių pagrindinėje būstinėje Hagoje (Nyderlandai).