Stiprinama Europos sienų ir pakrančių apsauga 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Balandžio 17 d. europarlamentarai pritarė siūlymui stiprinti Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą bei sukurti nuolatines ES pasienio pajėgas.

Nuspręsta sukurti nuolatines Europos pasienio pajėgas, kurias 2027 m. sudarytų 10 tūkst. pareigūnų. Jiems bus pavesta kontroliuoti sienas, kovoti su organizuotu nusikalstamumu bei užtikrinti kur kas veiksmingesnį ir tvaresnį neteisėtų migrantų grąžinimą. Migracijos valdymo rėmimo grupes turėtų sudaryti ekspertai, paskirti iš Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros, ir valstybių narių komandiruoti ekspertai.

„Turime teisingai elgtis su tais, kurie nusipelno apsaugos, griežtai su tais, kurie skriaudžia pažeidžiamus asmenis, ir nenuolaidžiauti tiems, kurie siekia pažeisti taisykles“, – teigė EP pranešimo šia tema autorė Roberta Metsola (Europos liaudies partija, Malta).

Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgų operatyviniai darbuotojai  

Pakeitimais siekiama geriau valdyti migraciją, užtikrinti veiksmingesnę išorės sienų apsaugą ir aukštą saugumo lygį ES. Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnyba valstybės narės prašymu galėtų vykdyti sienų kontrolę, padėti valdyti migraciją bei kovoti su tarpvalstybiniu nusikalstamumu. Ekstremalių situacijų atveju šalys galės kreiptis pagalbos į greitojo reagavimo grupę.