Tarptautinė diena – homofobijai įveikti 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

„Belgian Pride“ eitynės Briuselyje, 2011-05-15 ©www.flickr.com/esdanitof  

„Ateities kartos turi augti atvirumo, nediskriminavimo ir tolerancijos kultūroje“, – Europos Parlamente atidarydamas susirinkimo ir išraiškos laisvei skirtą parodą kalbėjo jo pirmininkas Jerzy Buzek. Pasmerkęs homofobiją kaip „lytine orientacija paremtą žmonių žeminimą ir jų teisių atėmimą“, EP vadovas išreiškė viltį, kad ateis diena, kuomet kovai su homofobija skirtos dienos nebereikės.

Lesbietės, gėjai, biseksualai ir transseksualai (LGBT) tebėra priversti kovoti už savo teises. Daugelyje Afrikos ir arabų šalių seksualinių mažumų laukia baudos, ilgalaikis įkalinimas ar net mirties bausmė.


Tos pačios lyties asmenų santuoka ir partnerystė nėra pripažįstama daugumoje ES valstybių, o partnerystę įteisinusios gėjų ir lesbiečių poros neretai susiduria su diskriminacija svečiose ES šalyse.


Europos Parlamentas seksualinių mažumų diskriminaciją yra pasmerkęs daugelyje rezoliucijų. Šiemet EP įspėjo Lietuvą nepriimti homofobiškų teisinių nuostatų ir pasmerkė žiaurų Ugandos gėjų ir lesbiečių teisių gynėjo Davido Kato nužudymą.


Gegužės 9-12 d. Europos Parlamente Strasbūre surengta susirinkimo ir išraiškos laisvei skirta paroda.