EP siekia paprasčiau įteisinti naujoviškus maisto produktus 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Kas naujo jūsų lėkštėje?  

Trečiadienį Europos Parlamentas balsavo už paprastesnę centralizuotą europinę leidimų naujoviškiems maisto produktams išdavimo tvarką. Nors esminiai šio reglamento principai jau buvo suderinti su ES Taryba, europarlamentarai siekia išlaikyti Parlamento teisę vetuoti naujų produktų licencijavimą.

Naujoviški maisto produktai – tai maisto produktai, kurie Europos Sąjungoje nebuvo plačiai vartojami iki 1997 m. gegužės mėn., kai įsigaliojo dabartinis reglamentas.


Jie apima maisto produktus, pagamintus naudojant naujus metodus ir technologijas, kaip antai nanotechnologijos, taip pat naujas chemines medžiagas, augalų ekstraktus, grybus, dumblius, dažiklius ar, pavyzdžiui, vabzdžius.


Šiuo metu leidimus tokiems produktams suteikia atitinkamos ES šalių tarnybos kiekvienam paraiškovui. Naujosios taisyklės nustatų bendrą leidimų suteikimo tvarką ES lygiu. Gavus europinį leidimą, tokie produktai galės būti pateikti rinkai bet kurioje ES šalyje.


Be to, į ES rinką galės lengviau patekti tradiciniai užsienio šalių maisto produktai, kai žinoma, kad jie ilgą laiką yra saugiai vartojami. Savo ruožtu numatoma griežčiau reglamentuoti dirbtinai sukurtas nanomedžiagas.


Derybose su ES Tarybos atstovais EP nariai buvo pasiekę, kad, kol įsigalios atskiros taisyklės, šis reglamentas taip pat apimtų iš gyvūnų klonų pagamintus maisto produktus, o jų naudojimas būtų grindžiamas atsargumo principu.


Europarlamentarai balsavo už tai, kad įgyvendinant šį reglamentą Parlamentas turėtų teisę vetuoti jam nepriimtinų naujų produktų licencijavimą. ES Taryba ir Europos Komisija tam nepritaria, todėl derybos turės vykti toliau.


Teisėkūros rezoliucijai pritarė 359 EP nariai, nepritarė 202, o susilaikė 127.