EP nariai įvertino pabėgėlių padėtį Libane 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Kas ketvirtas Libano gyventojas – pabėgėlis  

Rugsėjo 19–22 d. Libane lankėsi Europos Parlamento Piliečių laisvių komiteto narių delegacija. Ji susitiko su perkėlimo į ES šalis laukiančiais Sirijos pabėgėliais, metų metus pabėgėlių stovyklose gyvenančiais palestiniečiais ir jiems padedančių tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Įvertinę padėtį, europarlamentarai sieks pasiūlyti veiksmingų sprendimų ES lygiu, kurie padėtų nuo karo bėgantiems žmonėms, įskaitant pabėgėlių perkėlimo į ES šalis sistemos sukūrimą.

Šiuo metu Europos Parlamente svarstoma Europos Sąjungos prieglobsčio politikos reforma bei siūlymai sukurti bendrą pabėgėlių perkėlimo į ES sistemą.


Piliečių laisvių komiteto pirmininko Claude Moraes (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė) vadovaujamos delegacijos apsilankymas Libane yra ketvirtasis tokio pobūdžio vizitas, skirtas įvertinti padėtį šalyse, kurios susiduria su didžiuliu pabėgėlių antplūdžiu. Prieš tai europarlamentarai lankėsi Kalė (Prancūzija), Graikijoje ir Turkijoje.


„Libano veiksmai [suvaldyti pabėgėlių krizę] kol kas pranoksta ES dedamas pastangas“, – pažymėjo EP delegacijos vadovas.

EP delegacija pabėgėlių vaikų mokykloje  

Libanas yra daugiausia pabėgėlių, skaičiuojant vienam žmogui, priėmusi šalis. Kas ketvirtas jo gyventojas yra pabėgėlis. Iš viso šioje šalyje prieglobstį rado daugiau nei milijonas pabėgėlių iš Sirijos ir šimtai tūkstančių palestiniečių.


„Žmonės gyvena pasibaisėtinomis sąlygomis, perpildytuose butuose po kelias šeimas, kad galėtų susimokėti už nuomą, ir netgi požeminiuose garažuose – be vandens, tualeto ir elektros“, – kalbėjo C. Moraes.


Nuo krizės pradžios ES skyrė daugiau nei 776 milijonų eurų pagalbą Sirijos ir kitoms pažeidžiamoms bendruomenėms Libane remti.


Piliečių laisvių komiteto pirmininko teigimu, „ES turi nedelsiant patvirtinti teisines pabėgėlių perkėlimo priemones, kurios padėtų sumažinti demografinį spaudimą tokioms šalims kaip Libanas ir užkirstų kelią tolesniam regiono destabilizavimui“.

 

Skaityti naujienų apie EP delegacijos vizitą Libane santrauką „Storify“ tinkle