Stiprinamos traukinių keleivių teisės 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Daugiau teisių neįgaliesiems ir didesnės kompensacijos už vėlavimą. 2021 m. balandžio 29 d. europarlamentarai pritarė traukinių keleivių teisių stiprinimui.

Kasmet Europos geležinkelių tinklu keleiviai nuvažiuoja apie 500 milijardų kilometrų. © AP images / ES – EP  

Kiekvienais metais Europos geležinkelių tinklu keleiviai nuvažiuoja apie 500 milijardų kilometrų. 2021 m. balandžio 29 d. europarlamentarai pritarė jų teisių stiprinimui

Atnaujintos taisyklės bus taikomos visoms geležinkelių transporto rūšims visose ES šalyse.

Didesnės neįgaliųjų arba riboto judumo asmenų teisės


Pagal siūlomas taisykles teisė į pagalbą bet kokio pobūdžio kelionėse ir pilna kompensacija už pamestą arba apgadintą judumo įrangą turės būti suteikiama be išlygų. Atitinkama informacija turės būti suteikta prieinamais būdais, o geležinkelių darbuotojai turės būti apmokyti aptarnauti neįgaliuosius.

Kompensacija už vėlavimą


  • Jeigu traukinys vėluoja 1 val., keleiviai galės rinktis tęsti savo kelionę, gauti 100 proc. kompensaciją už bilietus arba pasirinkti kitą panašų maršrutą be papildomų mokesčių.
  • Jeigu keleiviai nebus informuoti apie maršruto keitimo galimybes per 1,5 val. nuo planuoto išvykimo, jie galės savo kelionę tęsti kitu viešuoju transportu, kurio išlaidos bus padengtos.


Vienodas taisyklių taikymas


Šiuo metu dabartinės taisyklės yra taikomos tik penkiose ES šalyse, o kitose yra nustatyta įvairaus masto išimčių. Naujos taisyklės turės galioti visoms valstybėms, o išimčių taikymas turės būti nutrauktas ne vėliau kaip po vienerių metų nuo naujų taisyklių įsigaliojimo.

Daugiau informacijos


Geležinkelio įmonės turės bendradarbiauti su bilietų pardavėjais dalijantis informacija, kad būtų užtikrinta, jog keleiviui būtų suteikta išsami informacija apie jų teises, skundų nagrinėjimo terminus ir procedūras. Taisyklės bus įgyvendintos per du metus, išskyrus taisykles dviračiams, kurios bus įgyvendintos per keturis metus,

Galimybė vežtis dviratį


Turės būti sudarytos sąlygos derinti keliones dviračiais ir traukiniais. Pagal naujas taisykles, traukiniuose turės būti įrengti stovai, skirti vežti surinktus dviračius visų tipų traukiniais, įskaitant greituosius, tolimojo susisiekimo ir tarpvalstybinius traukinius.