Kaip keisis rinkliavos už Europos kelius?  

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

EP nariai pritarė kelių mokesčių reformai, kuria siekiama užtikrinti sąžiningumą bei geriau apsaugoti aplinką.

©AP Images/European Union-EP  

Spalio 25 d. europarlamentarai pritarė pasiūlymui suvienodinti transporto priemonėms taikomą transeuropinių kelių naudotojo mokesčio sistemą. ES valstybės, kurios taiko kelių mokestį sunkiasvorėms transporto priemonėms pagal kelių naudojimo laiką (vinjetę), turės pakeisti šį apmokestinimą sistema, besiremiančia nuvažiuotu atstumu.


Pagal naująjį reglamentą visos lengvos ir sunkiasvorės transporto priemonės ES bus apmokestinamos pagal transporto priemonių CO2 išlakų kiekį.


Pagal dabar galiojančias taisykles mokesčiai taikomi tik daugiau kaip 12 tonų sveriančioms sunkiasvorėms transporto priemonėms. Įvedus pakeitimus nuo 2020 m. esamoms ir naujoms sunkiosioms transporto priemonėms jie būtų taikomi ir vietos, ir tolimojo susisiekimo autobusams. Be to, nebebūtų galima netaikyti rinkliavų sistemų mažiau kaip 12 tonų sveriančioms transporto priemonėms.


Pakeitimai bus taikomi tik 136 706 km kelių ir greitkelių, sudarančių ES transeuropinį transporto tinklą, ir tik ten kur, kelių mokestis jau yra taikomas. ES valstybės nebus įpareigotos taikyti minėto mokesčio, tačiau nusprendusios jį toliau išlaikyti ar įvesti, turės remtis numatytomis ES taisyklėmis.


Europarlamentarai siūlo šią sistemą taikyti sunkvežimiams (sveriantiems daugiau kaip 2,4 t) ir autobusams nuo 2023-iųjų., o furgonams ir mikroautobusams – nuo 2027 m.


Pereinamuoju laikotarpiu siūloma įpareigoti „vinjetės“ mokestį taikančias valstybes leisti įsigyti trumpalaikes – dienos arba savaitės – „vinjetes“, kad nebūtų diskriminuojami vairuotojai ir verslininkai iš kitų ES šalių.

Kelių rinkliavos ES šalyse: faktai ir skaičiai