Moterys Europos Parlamente (infografikas) 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Sužinokite pagrindinius skaičius pasitelkę infografiką.

Moterų ir vyrų skaičius EP  

Statistika rodo, kad moterys vis dar nėra pakankamai atstovaujamos politikoje ir visuomeniniame gyvenime tiek nacionaliniu, tiek ir Europos lygmenimis.

Visgi moterų politikių skaičius Europos Parlamente su kiekviena kadencija auga. Nuo 1952 m. iki 1979 m. Europos Parlamento narėmis buvo tik 31 moteris. Po pirmųjų tiesioginių rinkimų jos sudarė 15,2 proc., o į šios kadencijos Parlamentą išrinkta didesnė moterų dalis nei anksčiau – 39,3 proc., palyginti su 36,5 proc. praėjusios kadencijos pabaigoje.

Europos Parlamento narių skaičius pagal šalį  

Nuo 2022 m. sausio Parlamentui pirmininkauja moteris: EP narė iš Maltos Roberta Metsola.

Moterų, užimančių aukštesnes pareigas Europos Parlamente, skaičius taip pat išaugo. Šiuo metu 8 iš 14 pirmininko pavaduotojų ir 8 iš 23 komitetų pirmininkų yra moterys.

Be to, pirmą kartą Europos Komisijos pirmininke išrinkta moteris – Ursula von der Leyen. Vienas iš jos prioritetų formuojant savo komandą buvo lyčių lygybė. Rugsėjo 10 d. ji pristatė kandidatus į eurokomisarus, tarp kurių – 12 moterų ir 14 vyrų.

Europos Parlamentas ragina atsižvelgti į lyčių lygybės aspektą ekonomikos ir pinigų politikos srityse. Pirmą kartą ES istorijoje Europos centrinio banko pirmininko postą užėmė moteris – Christine Lagarde.

Daugiau apie moterų teises ir lyčių lygybę:

8 iš 14 pirmininko pavaduotojų ir 8 iš 23 komitetų pirmininkų yra moterys