Dalijimosi ekonomika: stiprinamos dirbančiųjų teisės (infografikas) 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europarlamentarai pritarė darbuotojų teisių stiprinimui, įskaitant dirbantiesiems tokiose platformose kaip „Uber“ ar „Deliveroo“.

2019 m. balandžio 16 dieną europarlamentarai pritarė dėl darbuotojų teisių išplėtimo, įskaitant dirbančius pagal netipines darbo sutartis.

Pavyzdžiui, darbdaviai negalės drausti darbuotojams kitu laiku, nei nustatytasis jų darbo grafike, dirbti kitiems darbdaviams. Savo ruožtu bandomasis laikotarpis negalės tęstis ilgiau nei 6 mėnesius, o pagal kintamąjį grafiką dirbantys darbuotojai galės gauti kompensaciją, jeigu darbdavys atšauks sutarto darbo paskyrimą po galutinio termino.

Stiprinamos darbuotojų teisės  

Naujosios taisyklės bus taikomos dirbantiems daugiau kaip 12 valandų per mėnesį, įskaitant dirbančius pagal netipines darbo sutartis, pavyzdžiui, dalijimosi platformų darbuotojus ar dirbančius pagal nenustatytos apimties darbo sutartis.

2016 m. ketvirtadalis darbo sutarčių buvo netipinės (neterminuotas darbas ne visą darbo dieną ir terminuotas darbas visą arba ne visą darbo dieną), o per pastarąjį dešimtmetį daugiau nei pusė naujų darbų buvo „netipiniai“.

2019 m. balandžio 4 d. Europos Parlamentas taip pat pritarė priemonėms, kurios padės išlaikyti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. Tuo tarpu 2017 m. pabaigoje EP nariai pritarė darbuotojų komandiravimo reformai, kuria siekiama užtikrinti sąžiningą darbo užmokestį ir sudaryti vienodas sąlygas komandiruojančioms ir vietos įmonėms priimančiojoje šalyje.