Kovos su smurtu prieš moteris dieną – oranžinis EP 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Europos Parlamento pastatas Strasbūre lapkričio 25 dieną nušvito oranžine spalva.

Europos Parlamento pastatas Strasbūre lapkričio 25 dieną buvo apšviestas oranžine spalva.  

Kiekvienais metais Europos Parlamentas minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną prisijungia prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Orange the World“, kuria šiais metais siekiama atkreipti dėmesį į moterų prievartavimo problemą.


„Žinome nerimą keliančius skaičius: viena iš trijų moterų per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą. Kas antra moters žmogžudystė yra įvykdoma kažkieno artimo – draugų arba šeimos. <...> Smurtautojai dažnai yra sutuoktiniai, broliai ar partneriai. Taigi pavojingiausia vieta moterims yra jų pačių namai. Smurtas prieš moteris liečia mus visus. Nenusisukime, įsiklausykime į nukentėjusiąsias ir dirbkime visais lygmenimis, kad moterys galėtų gyventi savarankiškai ir be smurto“, – minint kovos su smurtu prieš moteris dieną teigė EP Moterų teisių komiteto pirmininkė Evelyn Regner (Socialistai ir demokratai, Austrija).


Lapkričio 28 d. siekdami pažaboti smurtą prieš moteris, Europos Parlamento nariai paragino visas to nepadariusias ES valstybes, įskaitant Lietuvą, kuo greičiau ratifikuoti Stambulo konvenciją.

Smurtas prieš moteris ES: 
  • Viena iš trijų moterų Europos Sąjungoje yra patyrusi seksualinį smurtą 
  • Daugiau nei viena iš penkių moterų yra patyrusi fizinį ir (arba) seksualinį smurtą nuo dabartinio ar ankstesnio partnerio 
  • 43 proc. moterų yra patyrusios tam tikrą psichologinį priekabiavimą ir (arba) kontroliuojantį elgesį būdama santykiuose