2020 m. Europos kultūros sostinės: Golvėjus ir Rijeka 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Airijos miestas Golvėjus (Galway) ir Kroatijoje esanti Rijeka paskelbti 2020-ųjų metų Europos kultūros sostinėmis.

2020 m. Europos kultūros sostinės: Golvėjus ir Rijeka  

Nuo 1985 m., kuomet buvo pradėta Europos kultūros sostinės iniciatyva, „Europos kultūros sostinė“ yra vienas populiariausių ES projektų, skirtų pažymėti Europos kultūrų įvairovę ir skatinti artimesnius žemyno tautų kultūrinius ryšius.

Golvėjus (Galway)


Airijos vakaruose esantis Golvėjus yra trečiasis šalies miestas gavęs Europos kultūros sostinės titulą. „Galway 2020“ programa sudaryta remiantis senuoju keltų kalendoriumi ir yra paremta keturiais keltų festivaliais „Imbolc“, „Bealtaine“, „Lughnasa“ ir „Samhain“. Pagrindinės būsimos kultūros sostinės temos – kraštovaizdis, migracija ir kalbos.


EP pirmininko pavaduotoja, Airijos europarlamentarė Mairead McGuinness (Europos liaudies partija) gyrė šį Airijos miestą: „Golvėjus turi turtingas literatūros, meno ir muzikos tradicijas, jame yra įsikūrę airių kalbos namai, tačiau tuo pačiu jis yra visiškai modernus ir globalus miestas, turintis modernų medicinos prietaisų ir technologijų centrą. Džiaugiuosi, kad šis gyvybingas ir dinamiškas Europos pakraščio miestas turės galimybę parodyti save visam žemynui“.

Rijeka


Adrijos jūros pakrantėje įsikūrusi Rijeka garsėja bohemiška atmosfera ir festivalių gausa. Šis didžiausias Kroatijos uostas yra pirmas miestas šalyje gavęs Europos kultūros sostinės titulą.

Pagrindinis „Rijeka 2020“ programos šūkis – „Įvairovės uostas“ (angl. „Port of Diversity“). Renginiuose daugiausia dėmesio bus skiriama trims temoms: vandeniui, darbui ir migracijai.


Kroatijos europarlamentaras Valter Flego („Atnaujinkime Europą“) negailėjo gražių žodžių savo kraštui: „Rijeka gali būti ryškus tolerancijos ir daugiakultūriškumo pavyzdys visiems Europos miestams. Nuoširdūs sveikinimai mano studentų miestui gavus šį prestižinį pripažinimą.“