EP ragina stiprinti kovą su neteisėta prekyba naminiais gyvūnais 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

EP nariai ragina imtis priemonių kovoje su nelegalia prekyba naminiais gyvūnais ES, skatinti augintinių gerovę ir apsaugoti vartotojų teises.

Gyvūnais neteisėtai prekiaujama visoje ES, neretai tuo užsiima nusikaltėlių tinklai, taip sukeldami siaubingas pasekmes gyvūnų gerovei ir galimą pavojų žmonių sveikatai.

Vasario 12 d. priimtoje rezoliucijoje EP paragino parengti ES veiksmų planą, kuris užkirstų kelią neteisėtai prekybai naminiais gyvūnais.

Neteisėta prekyba ES

Dėl veisėjų taikomų gyvūnų gerovės standartų skirtumų, valstybėse narėse labai skiriasi gyvūnų augintinių kainos vidaus rinkoje ir tuo naudojasi neteisėti prekiautojai. Mažomis kainomis susidomėję vartotojai dažnai augintinius įsigyja internetu, nežinodami apie su tuo susijusią riziką.


Neteisėtai veisiami naminiai augintiniai neretai gyvena siaubingomis sąlygomis. Gyvūnėliai dažnai yra pernelyg anksti atskiriami nuo motinų, jiems tenka keliauti ilgus atstumus prastomis sąlygomis, be maisto, vandens, oro kondicionavimo ir pertraukų. Dažnu atveju jie yra neskiepijami ir taip platina pasiutligę, parazitus ir užkrečiamąsias ligas žmonėms ir gyvuliams.

EP pasiūlymai

2016 m. EP priėmė rezoliuciją, kurioje ragino suderinti visų ES valstybių šunų ir kačių registravimo duomenų bazes, o ilgainiui į jas įtraukti ir kitus naminius augintinius.


Šiuo metu Europos Parlamento nariai ragina nustatyti bendrus kačių ir šunų veisimo standartus, visoje ES taikomą identifikavimo ir registravimo sistemą bei sukurti nacionalinius leidimus turinčių augintinių pardavėjų registrus. Taip pat pageidauja griežtesnių sankcijų veterinarams, kurie padirbinėja augintinių pasus.


EP taip pat siekia suvienodinti ES didelių komercinių veisimo įstaigų, vadinamųjų šuniukų ūkių, apibrėžtį.