COVID-19: EP veiksmai mažinant krizės poveikį 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Parlamentas yra pasiryžęs padėti ES šalims kovoti su koronavirusu ir spręsti socialinius ir ekonominius šio protrūkio padarinius.

© Stephen Davies / Adobe Stock  

Kovo 26 d. neeilinėje plenarinėje sesijoje EP nariai pritarė pirmoms trims EK pasiūlytoms priemonėms, kurios turėtų padėti stabdyti COVID-19 plitimą ir kovoti su jo ekonominiais padariniais.

EP pritarė Atsako į koronaviruso grėsmę investicijų iniciatyvai, kuri leis skirti ES valstybėms 37 mlrd. eurų iš sanglaudos fondų kovai su koronaviruso protrūkio padariniais. ES lėšos bus kuo greičiau nukreiptos piliečiams, regionams ir šalims, kurias labiausiai paveikė pandemija. Jos bus skirtos sveikatos sistemai, verslui, darbo rinkai ir kitoms jautrioms ES šalių ekonomikos sritims.

Europarlamentarai taip pat patvirtino siūlymą išplėsti ES solidarumo fondo taikymo sritis, kad jos apimtų kritines visuomenės sveikatos situacijas. Tai leis dar šiemet Europos šalims skirti iki 800 mln. eurų. Fondo reikalavimus atitinkančių projektų sąrašas bus išplėstas, kad apimtų paramą kritinėse visuomenės sveikatos situacijose, įskaitant medicinos pagalbą, taip pat priemones, skirtas užkirsti kelią, stebėti ar kontroliuoti ligų plitimą.

Taip pat nutarta laikinai netaikyti reikalavimo vykdyti daugumą skrydžių, kad oro linijos išsaugotų kilimo ir leidimosi teises oro uostuose. Taip laikinai bus sustabdyti tuščių lėktuvų skrydžiai per pandemiją. Vadinamoji „pasinaudok arba prarasi“ taisyklė negalios visą vasaros sezoną, nuo kovo 29 d. iki spalio 24 d.

Europos Parlamento poziciją dėl šių klausimų dar turi formaliai patvirtinti ES Taryba. Priimtos priemonės įsigalios artimiausiomis dienomis, kai bus paskelbtos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Kovo 13 d. Europos Komisija išdėstė, kokio bendro atsako ketinama imtis Europoje, kad būtų pažaboti koronaviruso protrūkio padariniai.

Skaitykite visus pasiūlymus

Šiuos pasiūlymus teigiamai įvertino EP pirmininkas D. Sassoli. Jis taip pat pabrėžė Europos Parlamento įsipareigojimą kuo greičiau jiems pritarti.

I pradini puslapi

Kad išgelbėtume savo šalis, turime veikti vieningai. Ir turėsime padaryti dar daugiau. Šiandien esminis žodis Europai yra „solidarumas“. Niekas neliks ir neveiks vienas.

David Sassoli 

Europos Parlamento pirmininkas

Pasidalyti šia citata: 

„COVID-19 įpareigoja visus būti atsakingais ir atsargiais. Tai yra subtilus momentas mums visiems. Parlamentas ir toliau vykdys savo pareigas. Joks virusas negali sustabdyti demokratijos“, – teigė EP vadovas.

ES strategija

Komisijos pasiūlytomis priemonėmis siekiama:

  • užtikrinti būtiną tiekimą mūsų sveikatos priežiūros sistemoms, išsaugant bendrosios rinkos vientisumą ir palaikant vertės grandinėse gamybą ir platinimą;
  • remti žmones, kad pajamos ir darbo vietos nebūtų neproporcingai paveiktos, ir užtikrinti, kad būtų išvengta nuolatinio šios krizės poveikio;
  • remti įmones ir užtikrinti, kad mūsų finansų sektorius išliktų likvidus ir galėtų toliau remti ekonomiką;
  • sudaryti sąlygas valstybėms narėms veikti ryžtingai ir suderintai, pasinaudojant visišku lankstumu, kurį suteikia mūsų valstybės pagalbos ir Stabilumo ir augimo pakto programos.

Skaitykite daugiau apie Europos Sąjungos veiksmus kovoje su koronavirusu.