EP nariai ragina skirti skubią pagalbą kūrybos sektoriui 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Rugsėjo 17 d. priimtoje rezoliucijoje EP nariai ragino padėti nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam Europos kultūros sektoriui.

Uždaryti kino teatrai, teatrai, muzikos koncertų salės, nutrauktas bilietų pardavimas – karantinas itin skaudžiai smogė kultūros ir kitose kūrybinėse srityse dirbantiems žmonėms. Nors kai kurios vietos vėl yra atidarytos, nuolatinės sveikatos ir saugos priemonės neleidžia joms veikti visu pajėgumu.


Rugsėjo 17 d. priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai išreiškė susirūpinimą, jog nors kažkiek lėšų ir pasiekė kūrybos sektorių dėl lankstesnių valstybės pagalbos taisyklių ir programos „Kūrybiška Europa“, jokia ES atkūrimo fondo dalis nėra paskirta išskirtinai kultūrai.


EP teigimu, finansinė pagalba turėtų būti teikiama tiek iš nacionalinių biudžetų, tiek iš ES fondų bei ragina Komisiją ir valstybes nares kultūros ir kūrybos sektoriams ir pramonei, atsižvelgiant į jų konkrečius poreikius, skirti ne mažiau kaip 2 proc. ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų.


Eurostato duomenimis, 2019 m. kultūros sektoriuje 27-iose ES valstybėse narėse dirbo 7,4 mln. žmonių, o tai sudarė 3,7 proc. bendro užimtumo.


Skaitykite daugiau apie EP paramą kultūros sektoriui.