Tarptautinė moters diena 2021: moterų lyderystė kovoje su COVID-19 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Šiemet minėdamas Tarptautinę moters dieną EP ragina atkreipti dėmesį į svarbų moterų vaidmenį COVID-19 krizės metu.

Daugelis moterų buvo ir yra kovos su COVID-19 pandemija priešakyje, daugiausia dėl to, kad daug jų dirba sveikatos priežiūros sektoriuje. Dabartinė krizė daro neproporcingą poveikį moterims, mergaitėms ir lyčių lygybei, kuris apima ne tik susirūpinimą keliantį smurto dėl lyties ir priekabiavimo atvejų padidėjimą, nemokamas ir nevienodas priežiūros ir namų ūkio pareigas, bet ir didžiulį ekonominį poveikį jų darbui, ypač sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojams, prižiūrintiesiems asmenims ir darbuotojams, dirbantiems kituose moterų dominuojamuose ir mažų garantijų sektoriuose. Šiemet minėdamas Tarptautinę moters dieną Parlamentas ragina panaikinti šią nelygybę.

Tarptautinė moters diena Europos Parlamente

Kovo 4 d. Tarptautinei moters dienai paminėti EP nariai dalyvaus tarpparlamentiniame susitikime „Esame stiprios: moterų lyderystė kovoje su COVID-19“, kuriame kartu su kolegomis iš ES ir kaimyninių šalių, sveikatos priežiūros specialistais ir lyčių lygybės ekspertais aptars moterų įgalinimo krizių metu patirtį.


Tarp susitikimo dalyvių – EP Moterų teisių komiteto pirmininkė Evelyn Regner, už lyčių lygybę atsakinga eurokomisarė Helena Dalli, Graikijos prezidentė Ekaterini Sakelaropoulou. Renginį atidarys EP pirmininkas David Sassoli ir Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Videožinutę taip pat sakys Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern ir JAV viceprezidentė Kamala Harris.


Tiesioginę renginio transliaciją galėsite stebėti nuo 10 val. Lietuvos laiku.


Kovo 8 d. 12 val. Lietuvos laiku EP vyks „Facebook LIVE“ diskusija su EP Moterų teisių komiteto pirmininke Evelyn Regner.

Renginio grotažymės: 
  • #IWD2021EP 
  • #IWD2021 
  • #InternationalWomensDay