EP nariai ragina blokuoti nelegalias sporto transliacijas 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Sužinokite, kaip EP nariai siūlo užkirsti kelią prieigai prie neleistino tiesiogiai transliuojamo sporto turinio internete.

©Terovesalainen/AdobeStock  

Kodėl neteisėtos sporto transliacijos yra problema?

Tiesioginis sporto renginių transliavimas yra svarbus ekonomikai – jis sudaro didžiąją dalį renginių organizatorių apyvartos. Nepaisant to, šie renginiai, dažnai yra nelegaliai transliuojami tinklapiuose, kurių verslo modelis yra grįstas prenumeratų mokesčiais ir reklamomis.

80 proc.  ; teisių turėtojų pajamų sudaro transliacijos teisės

Pasidalyti šia citata: 

Tai pažeidžia intelektinės nuosavybės teises bei kelia saugumo riziką vartotojams, kurie gali nukentėti nuo kenkėjiškų programų ar duomenų vagystės, įskaitant sukčiavimą kredito kortelėmis.

Sporto renginiai ir autorių teisės

Sporto renginiams nėra taikoma autorių teisių apsauga, nes, ES autorių teisių įstatymuose tai nėra apibrėžta kaip „darbas“, nors sporto renginių įrašai yra saugomi. Kai kurios šalys yra įvedusios specialias tiesioginių transliacijų taisykles, tačiau jos nėra suderintos ES lygiu.

Greito žalos atlyginimo poreikis

Tiesioginės sporto transliacijos turi ribotą ekonominę vertę, kuri yra lygi renginio trukmei. Dėl šios priežasties, kovos su piratavimu laiko tarpai yra labai maži.

Dabartinės tiesioginio transliavimo piratavimo prevencijos procedūros yra ilgos ir nėra pritaikomos, todėl jos nėra efektyvios. EP narių nuomone, geriausia priemonė yra skubus neteisėtų transliacijų nutraukimas.

„Neteisėtas sporto renginių transliavimas yra didelis iššūkis sporto renginių organizatoriams. Egzistuojančių priemonių spraga yra tai, kad jos pradeda veikti per vėlai. Pranešime Komisija yra raginama patikslinti ir pritaikyti galiojančius teisės aktus, įskaitant ir galimybę realiu laiku blokuoti prieigą prie turinio arba jį pašalinti“, – teigė EP pranešėjas Angel Dzhambazki (Europos konservatorių ir reformuotojų frakcija, Bulgarija).

Pasiūlymai Europos Parlamente

2021 m. gegužės 19 dieną, plenarinės sesijos metu, EP nariai patvirtino pranešimą dėl esamų teisių pritaikymo tiesioginėms transliacijoms. Jie ragina Europos Komisiją pasiūlyti konkrečias priemones, specialiai pritaikytas tiesiogiai rodomiems sporto renginiams. Jos turėtų leisti nedelsiant pašalinti arba uždrausti prieigą prie nelegalių transliacijų, neužblokuojant legalios tiesioginės transliacijos.

Neteisėtas turinys turėtų būti pašalintas iš karto po pranešimo gavimo ir ne vėliau kaip per 30 minučių nuo renginio pradžios. Naujos taisyklės turėtų būti taikomos profesionaliems nelegaliems transliuotojams, o ne žiūrovams, kurie dažnai nežino, kad naudojasi neteisėtu turiniu.

Taisyklės neturėtų būti taikomos tiesioginiam, renginio vietoje rodomam, turiniui ar auditorijos filmuotai medžiagai, nes tai nepažeidžia jokių teisių ir yra neatsiejama gerbėjų kultūros dalis.