Tarptinklinio ryšio teisės aktai pratęsti dešimčiai metų 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Tarptinklinio ryšio politika užtikrina, kad europiečiai galėtų ir toliau skambinti, siųsti žinutes ir naudoti mobiliojo ryšio duomenis visoje ES be papildomų mokesčių.

2022 m. balandžio mėn. Europos Parlamentas ir Taryba patvirtino tarptinklinio ryšio teisės aktų pratęsimą, leidžiantį ES vartotojams ir toliau skambinti, siųsti žinutes ir naudoti mobiliojo ryšio duomenis visoje ES be papildomų mokesčių. 

Teisės aktų pratęsimas yra skaitmeninės transformacijos strategijos, vieno iš ES prioritetų, dalis.


Tarptinklinio ryšio naudojimas

2017 m. įgyvendinus teisės aktus, maždaug 170 mln. žmonių pasinaudojo galimybėmis skambinti, siųsti žinutes ir naudoti mobiliojo ryšio duomenis visoje Europoje tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir savo šalyje. Šios sąlygos galioja Europos ekonominėje erdvėje, kurią sudaro 27 ES šalys, įskaitant Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją.


Geresnė kokybė, daugiau paslaugų

Naujasis reglamentas pratęsė galiojančias taisykles dešimčiai metų bei užtikrino geresnes tarptinklinio ryšio paslaugas keliaujantiems – pavyzdžiui, vienodą ryšio kokybę.


Taisyklės taip pat užtikrino, kad žmonės galėtų skambinti, rašyti trumpąsias žinutes ar naudoti mobiliąsias programėles bei susisiekti su skubios pagalbos tarnybomis nemokamai.


Ryšio operatoriai yra įpareigoti pranešti vartotojams apie galimus papildomus mokesčius.


Tvarus tarptinklinis ryšys

Naujomis taisyklėmis siekiama užtikrinti, kad sistema operatoriams būtų tvarti ir kad būtų išsaugotos paskatos investuoti į tinklus.