LAIKO JUOSTA: Europos Parlamento parama Ukrainai 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

ES bevizis režimas Ukrainos piliečiams – naujausias solidarumo šiai šaliai pavyzdys. Sužinokite daugiau apie EP paramą Ukrainai pasitelkę laiko juostą.

Per pastaruosius trejus metus Europos Parlamentas nuolat rodė solidarumą Ukrainos atžvilgiu – remdamas jos piliečių siekį įgyvendinti pokyčius ir suartėti su Europos Sąjunga, smerkdamas Rusijos agresiją ir neteisėtą Krymo aneksiją, skatindamas politines ir ekonomines reformas šalyje.

Balandžio 6 dieną Parlamentas panaikino ES vizų reikalavimą Ukrainos piliečiams. Pagal atnaujintas taisykles biometrinius pasus turintys Ukrainos piliečiai galės viešėti ES be vizų ne ilgiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį.

Bevizis režimas į ES (išskyrus Airiją ir JK) bei į Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją keliaujantiems Ukrainos piliečiams bus taikomas tik viešnagėms, pavyzdžiui, turizmo ar verslo tikslais, nesuteikiant teisės įsidarbinti.

Dėl jo jau sutarta su kitomis ES institucijomis, todėl po formalaus patvirtinimo ES Taryboje nebeliks kliūčių jam įsigalioti. Tai turėtų įvykti jau šią vasarą.

2016 metais Šengeno erdvei priklausančios šalys (22 ES šalys ir Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarija) iš viso išdavė 13,9 mln. trumpalaikių Šengeno vizų. Daugiausia jų išduota Rusijos (3,1 mln.), Kinijos (2,1 mln.) ir Ukrainos (1,36 mln.) piliečiams.

Daugiausia vizų Ukrainos piliečiams tais metais išdavė Lenkija (560 tūkst.), Vengrija (117 tūkst.), Vokietija (99 tūkst.) ir Lietuva (89 tūkst.).

Prašymų išduoti Šengeno vizą atmetimo rodiklis Ukrainoje (3,4 proc.) mažesnis už pasaulinį vidurkį (6,9 proc.).