ES prieglobsčio suteikimo taisyklės: Dublino sistemos reforma 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

EP pasiūlymai dėl Dublino sistemos reformos  

Pasitelkę infografiką, sužinokite daugiau apie Europos Parlamento pasiūlymus dėl ES prieglobsčio politikos reformos.

Nors pastaruoju metu, palyginti su 2015 ir 2016 m., migrantų srautai į Europos Sąjungą gerokai sumažėjo, tikėtina, kad Europa ir toliau išliks saugia užuovėja šimtams tūkstančių nuo karo, persekiojimo, skurdo ar gamtos kataklizmų bėgančių žmonių.

Migrantų krizė parodė, jog dabartinė prieglobsčio suteikimo sistema nepajėgi susidoroti su išaugusiais srautais. Todėl ES svarsto šios sistemos pakeitimus, kurie padėtų pereiti prie veiksmingos, teisingos ir žmogiškos prieglobsčio politikos.

Dublino sistema ir jos reforma

Dublino reglamentas nustato, kad pirmoji valstybė narė, į kurią atvyko prieglobsčio prašytojas, atsako už jo tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą.

2017 m. lapkritį Europos Parlamentas pateikė pasiūlymus dėl Dublino sistemos reformos ir patvirtino savo pasiruošimą pradėti šiuo klausimu derybas su ES Taryba. Tačiau jos kol kas nepradėtos, nes ES valstybės neranda bendro sutarimo.

Reformuojant Dublino sistemą europarlamentarai siūlo numatyti automatinio prieglobsčio prašytojų paskirstymo tarp ES valstybių tvarką. Savo ruožtu valstybėms, kurios atsisakytų nagrinėti automatiškai paskirtą prieglobsčio prašymą, grėstų ES paramos sumažinimas.

Daugiau apie EP pasiūlymus galite sužinoti infografike viršuje ir šioje apžvalgoje.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros duomenimis, žmonių, priverstų palikti savo namus dėl konfliktų, persekiojimo ar smurto, skaičius 2018 m. siekė 13,6 mln. Tuo tarpu iš viso priverstinai pasitraukusių žmonių visame pasaulyje skaičius perkopė 70 mln., o 84 proc. pabėgėlių glaudžiasi besivystančiuose regionuose.

Sužinokite apie kitas Europos Parlamento iniciatyvas tobulinant Europos prieglobsčio sistemą