EP paminėtas Holokausto aukų atminimas 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Iškilmingame Europos Parlamento posėdyje Briuselyje paminėta Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena.

Liliana Segre (keirėje) ir EP vadovas D. Sassoli  

Sausio 29 d. Europos Parlamente Briuselyje buvo iškilmingai paminėtos Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 75-osios metinės.

„Nacizmas ir rasizmas yra ne nuomonė, o nusikaltimai. Kaskart skaitydami laikraščių straipsnius apie smurto aktus, išpuolius ar rasistinius įžeidimus turime suprasti, kad šie išpuoliai yra nukreipti į kiekvieną iš mūsų. Tai yra išpuoliai prieš Europą ir jos vertybes“, – teigė EP vadovas D. Sassoli.

„Esu nepaprastai sujaudinta būdama čia, Europos Parlamente. Prie įėjimo į pastatą mačiau daugybę čia kartu dirbančių skirtingų šalių vėliavų, šalių, kurių piliečiai kalba vienas su kitu ir žiūri vienas į kitą. Ne visada taip buvo“, – kalbėjo minėjime dalyvavusi Aušvico stovyklą išgyvenusi Italijos senatorė Liliana Segre.

„Europa netylės. Kovosime su antisemitizmu visais lygmenimis. Mes niekada neleisime paneigti holokausto. Visomis jėgomis kovosime prieš diskriminaciją, rasizmą ir atskirtį“, – kalbėjo EK pirmininkė Ursula von der Leyen.

Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena pasaulyje minima sausio 27 dieną, siekiant pagerbti II-ojo pasaulinio karo metais nacių vykdyto genocido aukas. Šią dieną 1945 m. sovietų Raudonoji armija išvadavo Aušvico koncentracijos stovyklą.

Per Antrąjį pasaulinį karą nacių režimas nužudė daugiau negu 6 mln. Europos žydų, romų ir kitų persekiojamų grupių atstovų.