Naujasis Parlamentas ir naujoji Komisija 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Parlamento plenarinių posėdžių salė Strasbūre  

Gegužę 200 000 000 rinkėjų 28 ES valstybėse narėse atėjo prie balsadėžių, kad išrinktų Europos Parlamento narius.

Savo ruožtu europarlamentarai liepos 16 dieną išrinko Ursulą von der Leyen Europos Komisijos pirmininke. Pirmąkart šį postą užims moteris.

Ji suformavo eurokomisarų komandą iš valstybių narių pasiūlytų kandidatų, kurių kompetenciją ir tinkamumą užimti skiriamas pareigas įvertino europarlamentarai rugsėjo–spalio ir lapkričio mėn. surengtuose parlamentinių komitetų klausymuose.

Pasibaigus klausymams Parlamentas balsuoja dėl visos Europos Komisijos sudėties.

Europos Komisijos ir jos pirmininkės legitimumas kyla iš Europos Parlamento ir demokratiškai išrinktų jo narių legitimumo.

Sužinokite daugiau apie EP rinkimų rezultatus ir naujojo Parlamento politinę sudėtį

Naujasis Parlamentas 

Pirmoji plenarinė sesija – liepos 2–4 d. Strasbūre 

Liepos 3-iąją Parlamentas išsirinko savo pirmininką, kuriuo tapo italas Davidas Sassoli. Pirmąją liepos mėn. sesiją europarlamentarai taip pat išrinko 14 vicepirmininkų ir penkis kvestorius bei suformavo parlamentinius komitetus.

Kandidatų į eurokomisarus klausymai 

Rugsėjo–spalio ir lapkričio mėn. 

Taryba bendru sutarimu su išrinktuoju Komisijos pirmininku ir remdamasi valstybių narių siūlymais patvirtina sąrašą asmenų, kuriuos ji siūlo skirti Komisijos nariais. Šie kandidatai į eurokomisarus kviečiami dalyvauti viešuose atitinkamo EP komiteto ar komitetų klausymuose, per kuriuos vertinamas jų tinkamumas užimti siūlomas pareigas.

Europos Komisijos rinkimai 

Parlamentui išrinkus Komisiją, ją kvalifikuota balsų dauguma oficialiai skiria Europos Vadovų Taryba 

Po to, kai išrinktasis Europos Komisijos pirmininkas pristato Komisijos narių kolegiją ir jos programą per plenarinį posėdį, Parlamentas, vykdydamas vardinį balsavimą, išrinka arba atmeta Komisiją balsavusiųjų dauguma. Parlamentui išrinkus Komisiją, ją kvalifikuota balsų dauguma oficialiai paskiria Europos Vadovų Taryba.