Naujasis Parlamentas ir naujoji Komisija 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Parlamento plenarinių posėdžių salė Strasbūre 

Gegužės 23–26 d. 200 mln. rinkėjų 28 ES valstybėse narėse atėjo prie balsadėžių, kad išrinktų Europos Parlamento narius.

Savo ruožtu europarlamentarai liepos 16 dieną išrinko Ursulą von der Leyen Europos Komisijos pirmininke. Pirmąkart šį postą užims moteris.

Ji formuos eurokomisarų komandą iš valstybių narių pasiūlytų kandidatų, kurių kompetenciją ir tinkamumą užimti skiriamas pareigas vertins europarlamentarai rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje rengiamuose parlamentinių komitetų klausymuose.

Po to, kai tai bus padaryta, Parlamentas spalio pabaigoje balsuos dėl visos Europos Komisijos sudėties.

Europos Komisijos ir jos pirmininkės legitimumas kyla iš Europos Parlamento ir demokratiškai išrinktų jo narių legitimumo.

Sužinokite daugiau apie EP rinkimų rezultatus ir naujojo Parlamento politinę sudėtį

Naujasis Parlamentas 

Pirmoji plenarinė sesija – liepos 2–4 d. Strasbūre 

Liepos 3-iąją Parlamentas išsirinko savo pirmininką, kuriuo tapo italas Davidas Sassoli. Pirmąją liepos mėn. sesiją europarlamentarai taip pat išrinko 14 vicepirmininkų ir penkis kvestorius bei suformavo parlamentinius komitetus.

Kandidatų į eurokomisarus klausymai 

Rugsėjo–spalio mėn. 

Taryba bendru sutarimu su išrinktuoju Komisijos pirmininku ir remdamasi valstybių narių siūlymais patvirtins sąrašą asmenų, kuriuos ji siūlys skirti Komisijos nariais. Šie kandidatai į eurokomisarus bus kviečiami dalyvauti viešuose atitinkamo EP komiteto ar komitetų klausymuose, per kuriuos bus vertinamas jų tinkamumas užimti siūlomas pareigas.

Europos Komisijos rinkimai 

Parlamentui išrinkus Komisiją, ją kvalifikuota balsų dauguma oficialiai skiria Europos Vadovų Taryba 

Po to, kai išrinktasis Europos Komisijos pirmininkas pristatys Komisijos narių kolegiją ir jos programą per plenarinį posėdį, Parlamentas, vykdydamas vardinį balsavimą, išrinks arba atmes Komisiją balsavusiųjų dauguma. Parlamentui išrinkus Komisiją, ją kvalifikuota balsų dauguma oficialiai paskirs Europos Vadovų Taryba.