Europos Parlamentas nusprendė, kad Europos Komisijai ateinančius penkerius metus vadovaus Ursula von der Leyen 

Atnaujinta: 
 
Sukurta:   
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Liepos 16-ąją Europos Parlamentas išrinko naująją Europos Komisijos pirmininkę, kuria pirmąkart tapo moteris – Ursula von der Leyen.

Į Europos Komisijos pirmininkės postą išrinkta Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen, kurią liepos 2-ąją pasiūlė ES šalių lyderiai. Per slaptą balsavimą antradienį, liepos 16 dieną, už ją balsavo 383 EP nariai, 327 buvo prieš, 22 susilaikė, o vienas biuletenis buvo pripažintas negaliojančiu. Prieš tai europarlamentarams ji pristatė savo viziją ir planus.

Tam, kad U. von der Leyen būtų išrinkta Komisijos pirmininke, už ją turėjo balsuoti ne mažiau kaip EP sudarančių narių dauguma. Šiuo metu Parlamentą sudaro 747 europarlamentarai (apie tiek išrinktų narių pranešė ES valstybių institucijos), todėl pretendentei reikėjo surinkti bent 374 balsus. Europos Komisijos pirmininkas renkamas slaptu balsavimu.

Praeitą savaitę U. von der Leyen Europos Parlamente susitiko su EP polinių frakcijų lyderiais siekdama užsitikrinti jų paramą. Iškart po jos nominavimo kai kurie jų išreiškė rimtas abejones dėl to, kaip buvo atrinkti kandidatai, įskaitant U. von der Leyen, užimti aukščiausius ES postus.

Išrinkus Komisijos pirmininką, bus skiriami Komisijos nariai – po vieną iš kiekvienos valstybės narės. Rudenį jie dalyvaus Parlamento rengiamuose klausymuose, kur bus vertinamas jų tinkamumas užimti skiriamas pareigas.