Europos Parlamentas: Bulgarija ir Rumunija neturi tapti populizmo įkaitėmis 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Valstybės turėtų vengti populizmo ir nuspręsti dėl Bulgarijos ir Rumunijos prisijungimo prie Šengeno erdvės tik remdamosi esamais kriterijais, sakoma rezoliucijoje, kurią ketvirtadienį priėmė Europos Parlamentas.

Nyderlandų ir Suomijos vyriausybių sprendimas blokuoti Bulgarijos ir Rumunijos prisijungimą prie Šengeno erdvės sukėlė EP narių nepasitenkinimą. Parlamento nuomone, Bulgarija ir Rumunija „įgyvendino visus kriterijus“ ir Šengeno taisykles, todėl Europos Vadovų Taryba turėtų priimti palankų šioms šalims sprendimą ir netaikyti joms papildomų kriterijų, susijusių su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija. Rezoliucijoje pabrėžiama, kad abi šalys reikšmingai pagerino savo sienų valdymą, reformavo teisėsaugą ir priėmė reikiamus įstatymus.


„Bulgarija ir Rumunija turėtų būti Šengeno erdvėje. Jos atitinka visus reikiamus kriterijus. Jų sienos yra saugios. Raginu visas valstybes nares priimti sprendimą dėl Šengeno erdvės plėtros į Rumuniją ir Bulgariją tik remiantis Šengeno teisės aktais ir procedūromis. Šios dvi šalys turi sulaukti solidarumo ir teisingumo iš savo ES partnerių“, − sakė Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzek.


Debatai: 2011-10-12. Balsavimas: 2011-10-13