EP siūlo sudaryti sporto chuliganų juodąjį sąrašą 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Lisabonos sutartis suteikė ES daugiau galių veikti sporto srityje, todėl ji turi veiksmingiau kovoti su dopingu, smurtu stadionuose, surežisuotomis rungtynėmis ir šešėliniais žaidėjų agentų pasiūlymais, – ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje pareiškė Europos Parlamentas (550 balsų už, 73 prieš, 7 susilaikė).

Parlamentas siūlo sudaryti europinį smurtavusių bei kitataučius įžeidinėjusių sirgalių juodąjį sąrašą, kuriuo remiantis jie nebūtų įleidžiami į visus ES šalių stadionus. Europarlamentarai taip pat ragina valstybes ir sporto organizacijas įsipareigoti kovoti su homofobija bei rasizmu sporte. 


EP siūlo už prekybą dopingu bausti taip pat, kaip ir už prekybą narkotikais, be to, taikyti baudžiamąją atsakomybę už rungtynių surežisavimą, pinigų plovimą sporte ir nelegalias lažybas.


Sporto agento profesija turėtų būti kontroliuojama ir licencijuojama, mano europarlamentarai. Kad gautų licenciją, tokie agentai turėtų turėti mokestinę gyvenamąją vietą Europos Sąjungoje, taip pat įsipareigoti laikytis elgesio kodekso. Rezoliucijoje siūloma įsteigti Europos sporto agentų registrą, taip pat sąrašą žaidėjų, kuriems jie dirba. Užmokestis agentui už žaidėjo įsidarbinimą naujoje komandoje turėtų būti pervedamas dalimis, o ne iš karto, mano EP.


Šalių valdžios institucijos raginamos užtikrinti, kad jauni sportininkai galėtų tęsti mokslus mokyklose ir universitetuose. Be to, sportininkų kvalifikacijos turėtų būti pripažintos Europos lygiu, o jie patys turi turėti galimybę dalyvauti tarptautinių mainų programose, panašiose į „Erasmus“, įsitikinę europarlamentarai.


Parlamentas ragina pašalinti visas kliūtis, kurios trukdo mergaitėms ir moterims sportuoti, taip pat netoleruoti atvejų, kai tėvai draudžia dukroms sportuoti mokykloje dėl kultūrinių ar religinių priežasčių. Moterims taip pat turi būti proporcingiau atstovaujama sporto federacijose, pažymi EP.