Europos Parlamentas patvirtino 2014 m. ES biudžetą 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Trečiadienį Europos Parlamentas pritarė praėjusią savaitę su ES Taryba pasiektam susitarimui dėl 2014 m. ES biudžeto. Jo įsipareigojimai sudarys 142,6 mlrd. eurų (atitinka Europos Komisijos pasiūlymą), o mokėjimai – 135,5 mlrd. eurų (500 mln. eurų daugiau nei siūlė ES Taryba).

Po visą naktį vykusių derybų Europos Parlamentas ir ES Taryba lapkričio 12 d. sutarė dėl 2014 m. biudžeto. Europarlamentarai pasiekė, kad kitų metų ES biudžete būtų skirta daugiau lėšų užimtumui, moksliniams tyrimams ("Horizon 2020" programai), švietimui ("Erasmus+" programai), sienų valdymui (ES išorės sienų valdymo agentūrai ir Europolui) ir humanitarinei pagalbai. Savo ruožtu europarlamentarai pritarė ES valstybių siūlymui padidinti paramą Kiprui siekiant įveikti mokumo krizę.


EP pranešėja Anne Jensen (Liberalai ir demokratai, Danija) apibūdino 2014 m. biudžetą kaip "asketišką", nes jis 6 proc. mažesnis už šių metų ES biudžetą. "Vis dėlto džiaugiuosi, kad mums pavyko užtikrinti daugiau lėšų moksliniams tyrimams, švietimui ir inovacijoms bei humanitarinei pagalbai Artimuosiuose Rytuose", - pažymėjo pranešėja.


EP taip pat suderėjo 2013 m. ES biudžeto pataisas ir pasiekė, kad šių metų ES biudžeto deficito problema nepersikeltų į kitus metus. Europarlamentarai reikalavo išspręsti šią problemą prieš 2014-2020 m. ES daugiamečio biudžeto patvirtinimą. ES Tarybai pritarus trūkstamų lėšų skyrimui, vakar EP pritarė minėtam ilgalaikiam ES biudžetui.


2014 m. ES biudžetui pritarė 494 EP nariai, 158 nepritarė, o 13 susilaikė. ES valstybės šiam biudžetui jau pritarė vakar vykusioje ES Bendrųjų reikalų taryboje.