Europarlamentarai nepritarė "sėklų" reglamentui  

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

EP nariai pabrėžė, kad naujosios taisyklės turi būti paprastesnės bei skatinti inovacijas, tačiau tai neturi reikšti, kad jos turi būti vienodos visuose sektoriuose ©BELGAIMAGE/EASYFOTOSTOCK/Zoonar/A.Varlakov  

Antradienį Europos Parlamentas nepritarė Europos Komisijos pasiūlymui dėl augalų dauginamosios medžiagos auginimo, kuris dar žinomas kaip "sėklų" reglamentas (15 balsų už pradinį pasiūlymą ir 650 prieš). EP nariai nuogąstavo, kad šios taisyklės suteiks per daug galių Komisijai ir neužtikrins galimybės ES valstybėms šias taisykles pritaikyti savo poreikiams. Europos Komisijai nesutikus pateikti naujo pasiūlymo, Europos Parlamentas užbaigė klausimo pirmąjį skaitymą.

"Šiandieninis balsavimas parodė Parlamento nepasitenkinimo Komisijos pasiūlymu lygį, nes pagrindiniai pasiūlymo tikslai - supaprastinti taisykles ir skatinti inovacijas - nebus pasiekti. Daugelis EP narių abejoja ar tikslinga sujungti 12 direktyvų į vieną tiesiogiai taikomą reglamentą ir taip užkirti kelia ES valstybėms pritaikyti šias taisykles prie savo poreikių", - teigė EP Žemės ūkio komiteto pirmininkas Paolo De Castro (Socialistai ir demokratai, Italija).


"Kadangi kartu su ES Taryba priimame teisės aktus, todėl jaučiamės atsakingi ir negalime priimti skubotų sprendimų dėl taisyklių, kurios svarbios daugeliui augintojų asociacijų, įmonių ir piliečių. Gausus "deleguotų aktų" skaičius suteiks Komisijai per dideles galias tam tikrose srityse, kurios, dėl savo jautrumo, turėtų būti apibrėžtos pagrindiniame teisės akte", - pažymėjo EP pranešėjas Sergio Paolo Francesco Silvestris (Europos liaudies partija, Italija).


"Apgailestaujame, kad Komisija nesutiko atsiimti šio kontraversiško pasiūlymo ir pateikti naują pasiūlymą. Taisyklių projektas turės būti stipriai pakoreguotas, siekiant jas pritaikyti prie skirtingų ES valstybių patirčių ir gamintojų bei vartotojų poreikių. Tikimės, kad ES valstybės paseks Europos Parlamento pavyzdžiui ir nepritars Europos Komisijos pasiūlymui", - pridūrė P.De Castro.


Kadangi Europos Komisija nesutiko atsiimti savo pasiūlymo Europos Parlamentas užbaigė pirmąjį svarstymą ir perdavė savo poziciją ES Tarybai. Jei ji pritars EP pozicijai taisyklių projektas bus galutinai atmestas.


Tačiau ES Taryba gali nuspręsti pataisyti Europos Komisijos pasiūlymą. Tokiu atveju Europos Parlamentas spręs ar derėtis dėl šių pataisų ar jas atmesti.