Dalytis šiuo puslapiu: 

2010 m. vienas europietis vidutiniškai sunaudojo beveik 200 plastikinių maišelių ©BELGAIMAGE/AGEFOTOSTOCK 

Antradienį Europos Parlamentas įpareigojo ES valstybes sumažinti lengvųjų plastikinių maišelių naudojimą, nes jie teršia aplinką ir kenkia ekosistemoms.

"Šios taisyklės bus naudingos visoms pusėms", - pažymėjo EP pranešėja Margrete Auken (Žalieji, Danija). "Kalbame apie didele aplinkosauginę problemą. Milijardai plastikinių maišelių tampa atliekomis, teršia gamtą, kenkia žuvims bei paukščiams, todėl turime tai suvaldyti. Naujosios taisyklės leis kasmet sutaupyti 740 mln. eurų", - kalbėjo pranešėja.


Naujasis teisės aktas bus taikomas plastikiniams maišeliams, kurių sienelės storis mažesnis kaip 50 mikronų. Jie sudaro absoliučią daugumą ES naudojamų plastikinių maišelių. Tokie maišeliai gerokai rečiau panaudojami pakartotinai nei storesnieji.


ES valstybės galės pasirinkti: arba užtikrinti, kad nuo 2020 m. vienam šalies gyventojui vidutiniškai per metus tektų ne daugiau kaip 90 įsigytų lengvųjų plastikinių maišelių, o nuo 2026 m. – ne daugiau kaip 40 maišelių, arba nuo 2019 m. juos apmokestinti.


Kartu Europos Komisija turės išnagrinėti aerobiškai skaidžių (angl. oxo-biodegradable) plastikinių maišelių, kurie dėl juose esančių priedų suskyla į smulkias daleles ir taip teršia aplinką, naudojimo poveikį aplinkai. Be to, iki 2017 m. Komisija turės taip pat pasiūlyti biologiškai skaidžių ir kompostuojamų maišelių žymėjimo specifikacijas.


2010 m. vienas europietis vidutiniškai sunaudojo beveik 200 plastikinių maišelių, iš kurių beveik 90 proc. buvo lengvieji. Tais pačiais metais daugiau kaip 8 mlrd. plastikinių maišelių tapo šiukšlėmis. Šie rodikliai kasmet didėja.


Naujosios taisyklės jau suderintos su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti.

198  ; tiek plastikinių maišelių 2010 m. vidutiniškai sunaudojo vienas europietis

Pasidalyti šia citata: