Dalytis šiuo puslapiu: 

Siekdami pažaboti neteisėtą prekybą naminiais augintiniais ir užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plėtrai, ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) paragino ES valstybes keistis duomenimis apie šunų ir kačių registravimą.

Daugelis ES valstybių jau turi privalomas gyvūnų augintinių identifikavimo ir registravimo sistemas, tačiau skiriasi jų renkama informacija. EP priimtoje rezoliucijoje raginama suderinti visų ES valstybių šunų ir kačių registravimo duomenų bazes, o ilgainiui į jas įtraukti ir kitus naminius augintinius.


EP narių įsitikinimu, privalomas augintinių registravimas ir galimybė visoje ES keistis jų duomenimis sumažins dokumentų klastojimo ir neteisėtos gyvūnų prekybos mastą, taip pat leis nustatyti gyvūnų ligų protrūkio šaltinius ir veiksmingiau reaguoti į netinkamą elgesį su naminiais gyvūnais.


Rezoliucijoje pažymima, kad į neteisėtą prekybą patekę gyvūnai dažnai yra prastai prižiūrimi, jiems kyla didesnė ligų rizika. Be to, 70 proc. naujų ligų, kuriomis per pastaruosius dešimtmečius susirgo žmonės, yra gyvūninės kilmės.


Kovo mėn. Europos Parlamentas ketina balsuoti dėl naujų gyvūnų sveikatos taisyklių, kuriomis Europos Komisijai suteikiama teisė įpareigoti ES valstybes rinkti duomenis apie naminius augintinius.