Europolas turės daugiau galių kovoti su terorizmu  

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) nutarė išplėsti Europos policijos biuro (Europolo) įgaliojimus kovoti su terorizmu ar kibernetiniais išpuoliais, o kartu sustiprinti šio biuro demokratinę priežiūrą.

Su ES Taryba jau suderintos taisyklės suteiks teisę Europolui steigti specializuotus padalinius, skirtus atremti kylančioms grėsmėms, taip pat aiškiau apibrėš nuo sausio 1 d. veikiančio Europos kovos su terorizmu centro funkcijas.

 

"Naujosios Europolo taisyklės padės sustiprinti europiečių saugumą", - kalbėjo EP pranešėjas Agustín Díaz de Mera (Europos liaudies partija, Ispanija).


Tam tikrais atvejais Europolas galės keistis informacija su privačiomis bendrovėmis, pavyzdžiui, siekiant pašalinti teroristinių organizacijų svetaines ar profilius socialiniuose tinkluose.


Naujosios taisyklės įpareigos ES valstybes teikti Europolui svarbią informaciją, kuri gali padėti kovoti su organizuotu nusikalstamumu ar terorizmu. Savo ruožtu Europolas kasmet turės atsiskaityti Europos Parlamentui, ES Tarybai, Europos Komisijai ir valstybių parlamentams apie gautos informacijos panaudojimą.


EP užtikrino, kad naujosios Europolo galios atitiktų duomenų apsaugos ir demokratinės priežiūros reikalavimus. Biuro veiklą prižiūrės Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnas ir bendra parlamentinės priežiūros grupė, kurią sudarys europarlamentarai ir šalių parlamentų nariai.

 

Naujosios taisyklės bus taikomos nuo 2017 m. gegužės 1 dienos.