Dalytis šiuo puslapiu: 

©AP Images/ European Union-EP  

Trečiadienį europarlamentarai balsavo už energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo taisyklių pakeitimus, kuriais siekiama per penkerius metus atsisakyti klaidinančio A+, A++ ar A+++ ženklinimo ir jį pakeisti A-G skale. Šie pakeitimai dar bus derinami su ES Taryba.

EP nariai pažymi, kad dauguma prietaisų šiuo metu atitinka aukščiausią "A" energijos vartojimo efektyvumo klasę, todėl, siekdami gaminių išskirtinumo, gamintojai linkę ją skaidyti į mažesnes kategorijas ir pridėti pliusus, pvz. A+, A++ ar A+++. Tai gali klaidinti vartotojus, kurie pirkdami "A" kategorijos gaminį tikisi įsigyti taupiausią prietaisą.


Europarlamentarai siūlo per penkerius metus grįžti prie A-G energijos vartojimo efektyvumo skalės ir tai atspindėti gaminių etiketėse. Jose taip pat turėtų būti nurodytas gaminio suvartojamos energijos kiekis kilovatais.


Be to, įrodytos gaminio neatitikties nustatytiems reikalavimais atveju vartotojai turi turėti teisę grąžinti gaminį prekiautojui ir atgauti pinigus, įsitikinę europarlamentarai.


EP nariai taip pat remia siūlymą įsteigti produktų registravimo duomenų bazę, kuria galės naudotis tiek ES valstybių institucijos, siekdamos atlikti produktų atitikties patikras, tiek vartotojai, norintys sužinoti svarbiausią informaciją apie gaminį ir jo etiketę.


Atnaujintų taisyklių projektui pritarė 280 EP narių, 52 nepritarė, o 79 susilaikė. Dėl galutinio teksto dar bus deramasi su ES Taryba.