Dalytis šiuo puslapiu: 

Dauguma tekstilės pramonės darbuotojų verčiami ilgas valandas dirbti už mažą atlygį ir kenksmingomis sąlygomis ©AP Images/European Union-EP  

Drabužių ir kitų tekstilės gaminių tiekėjai turi užtikrinti tinkamą darbuotojų apsaugą, o jai sustiprinti būtinos naujos ES taisyklės. Tokiam siūlymui ketvirtadienį pritarė Europos Parlamentas (EP).

Europarlamentarai piktinasi, kad pasaulinės tekstilės pramonės darbuotojai, kurių daugelis yra jaunos moterys ar net vaikai, dažnai išnaudojami, nes verčiami ilgas valandas dirbti už mažą atlygį ir kenksmingomis sąlygomis.


Siekdami paskatinti tekstilės pramonę atsakingiau elgtis su darbuotojais ir užkirsti kelią tokioms tragedijoms kaip 2013 m. „Rana Plaza“ gamyklos griūtis Bangladeše, EP nariai siūlo pasinaudoti atsakingo naudingųjų iškasenų importo iš konflikto zonų praktika ir įpareigoti tekstilės gaminių į ES importuotojus laikytis EBPO gairių, taip pat geriau informuoti vartotojus apie tekstilės produktų kilmę ir specialiu ženklinimu skatinti sąžiningą prekybą drabužiais. Be to, ES institucijų viešuosiuose pirkimuose siūloma reikalauti, kad drabužiai ir kita tekstilė būtų pagaminta tvariai, atsakingai ir neišnaudojant žmonių.


„Negalime užmerkti akių, kai mūsų drabužiai gaminami išnaudojant darbuotojus. Tik privalomos taisyklės užtikrins, kad Europos rinkoje parduodama produkcija neprisidės prie milijonų darbuotojų garbės ir teisių pažeidimo“, - pažymėjo EP pranešėja Lola Sánchez Caldentey (Vieningieji kairieji, Ispanija).


Rezoliucijai pritarė 505 EP nariai, 49 nepritarė, o 57 susilaikė.