Dalytis šiuo puslapiu: 

Naujoji atvykimo ir išvykimo registravimo sistema sustiprins patikrą prie ES išorės sienų ©AP Images/European Union-EP  

Trečiadienį EP pritarė sprendimui įdiegti elektroninę ES nepriklausančių šalių piliečių atvykimo į Šengeno erdvę ir išvykimo iš jos registravimo sistemą, kuri leis paspartinti patikrą.

Naujoji sistema leis registruoti į Šengeno zoną atvykstančius ir iš jos išvykstančius trečiųjų šalių piliečius, taip pat sprendimus atsisakyti įleisti tam tikrus asmenis į ES. Duomenų bazėje bus išsaugoti asmens vardas ir pavardė, jo pirštų antspaudai ir nuotrauka, taip pat Šengeno išorės sienos kirtimo laikas ir vieta.

 

Bus registruojami ir asmenys, kuriems keliauti Šengenoje erdvėje būtina viza, ir tie, kuriems vizos nereikia, tačiau Šengenoje erdvėje lankosi tumpą laiką - iki 90 dienų per pusmetį.

 

Naujoji sistema leis atsisakyti iki šiol naudojamų antspaudų pasuose, kurie patvirtina sienos kirtimą, pagreitins asmenų patikrą ir leis lengviau identifikuoti tuos, kurie pažeidė buvimo Šengeno erdvėje taisykles ar naudoja padirbtus dokumentus.

 

Surinkti duomenys bus saugomi trejus metus, o jei asmuo pažeidė Šengeno taisykles - penkerius. Sienos apsaugos tarnybos ir Europolas galės pasitelkti surinktus duomenis kovai su terorizmu ir kitais sunkiais nusikaltimais. Nacionalinės prieglobsčio tarnybos neprieis prie šios duomenų bazės.

 

Trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir išvykimo registravimo sistemoje galės dalyvauti ne tik Šengeno erdvės narės, bet ir Rumunija bei Bulgarija.

 

ES taisyklių projektui pritarė 477 EP nariai, 139 nepritarė, o 50 susilaikė. Tikėtina, kad naujoji sistema pradės veikti 2020-aisiais.

 

„Naujoji sistema leis greičiau ir saugiau atlikti patikrą. Ji taip pat padės nustatyti galimus teroristus ar kitus nusikaltėlius, kurie naudoja padirbtus asmens dokumentus“, - pažymėjo EP pranešėjas Agustín Díaz de Mera (Europos liaudies partija, Ispanija).