Pesticidai: Europos Parlamentas įsteigė specialųjį komitetą 

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Antradienį įsteigę specialųjį komitetą, tirsiantį, kaip ES suteikiami leidimai naudoti pesticidus, EP nariai šiandien patvirtino jo sudėtį. Tarp 30 jo narių - ir EP narė Laima Andrikienė.

Šį komitetą įsteigti paskatino nuogąstavimai dėl žemės ūkyje plačiai naudojamo herbicido glifosato poveikio žmonių sveikatai. Suabejota jo vertinimo nepriklausomumu, nešališkumu ir skaidrumu. Pernai lapkritį ES valstybės atnaujino leidimą naudoti šį herbicidą dar penkerius metus.

 

30 narių komitetas turės per devynis mėnesius įvertinti pesticidų autorizacijos procedūrą ES, galimus glifosato ir kitų medžiagų vertinimo bei leidimų jas naudoti suteikimo trūkumus bei susijusius interesų konfliktus, taip pat su tuo susijusių ES agentūrų išteklių pakankamumą. Specialusis komitetas turės paruošti rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų, kurias tvirtins visas Europos Parlamentas.

 

Specialusis komitetas po kelių savaičių rinksis į pirmąjį posėdį, kuriame išsirinks pirmininką ir pranešėjus.

 

Pernai kilęs „Monsanto dokumentų“ skandalas iškėlė abejonių dėl JAV bendrovės „Monsanto“ produktų, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas, saugos tyrimų patikimumo. 2017 m. spalio mėn. priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai pareikalavo, kad pesticidų, kuriems naudoti siekiama ES leidimo, mokslinis vertinimas būtų grindžiamas tik „viešai paskelbtų, tos pačios srities specialistų patikrintų ir kompetentingų valdžios institucijų užsakytų nepriklausomų tyrimų rezultatais“.