Europos Parlamentas įpareigojo viešinti tarptautinių siuntų kainas 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

© AP Images/European Union- EP  

Antradienį europarlamentarai pritarė naujoms ES taisyklėms, kurios įpareigoja įmones viešinti tarptautinių siuntų kainas ES, siekiant ilgainiui sumažinti rinkos iškraipymus.

Su ES Taryba jau suderintose taisyklėse numatyta, kad tarptautinių siuntų paslaugas teikiančios įmonės turės informuoti valstybių institucijas apie siuntų įkainius. Šalys savo ruožtu turės perduoti šią informaciją Europos Komisijai, kuri viešins juos atskiroje interneto svetainėje. Tikimasi, kad didesnis paslaugų kainų skaidrumas skatins konkurenciją, didins vartotojų pasirinkimo galimybę, taip pat mažins nepagrįstus įkainių skirtumus.

 

Europos Komisijos atliktos viešosios konsultacijos atskleidė, jog du trečdaliai vartotojų nelinkę pirkti prekių iš kitų ES valstybių dėl per didelių pristatymo kainų. Tai patvirtina ir internetu prekiaujančių įmonių apklausa.

 

Be to, siekiant įvertinti siuntų sektoriaus augimo potencialą ir galimus rinkos iškraipymus, siuntų įmonės bus įpareigotos pranešti valstybių institucijoms savo metinę apyvartą, darbuotojų ir pristatytų siuntų skaičių, taip pat subrangovus. Ši pareiga nebus taikoma tik vienoje valstybėje verslą vykdančioms įmonėms, kuriose dirba mažiau nei 50 darbuotojų.

 

EP pranešėja Lucy Anderson (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė) pažymėjo: „Naujosios taisyklės yra svarbi skaitmeninės vidaus rinkos plėtros dalis. Jos užtikrins įkainių skaidrumą, padidins pasirinkimą vartotojams bei padės smulkiajam verslui“.

ES taisyklėms pritarė 604 EP nariai, 80 nepritarė, o 12 susilaikė. Joms įsigalioti dar būtinas formalus ES Tarybos pritarimas.